روسیه، بلاروس، مجارستان2019-07-19T11:20:11+04:30
علی عسگریان
علی عسگریان

زندگی ، تحصیل در روسیه، بلاروس، مجارستان

مشاوره تحصیلی ( دانشگاهی، مدرسه ای، آموزش زبان ) ، زندگی ، تجارت و ….. در سفر به روسیه،بلاروس، مجارستان

موسسه ایرانیان مقیم خارج از کشور ضمن هماهنگی با موسسه آزما ارتباط قرن به نمایندگی آقای دکتر عسگریان که سالها در زمینه اعزام دانشجو به این کشورها فعالیت داشته و آشنایی کاملی به فرهنگ و زبان و مردم وبخصوص به مسایل آموزشی این کشورها دارد. لذا می تواند در این زمینه ضمن ارائه مشاوره به علاقمندان ، آنها را در راه ادامه تحصیل در این کشورها راهنمایی کند. همپنین موسسه میتواند در خصوص سایر موضوعات مربوطه با ارائه انواع مشاوره در زمینه های فوق ، به علاقمندان ، تجار و دانشجویان مساعدت نماید.

علاقمندان جهت دریافت هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل نمایند.

info@iraniantop.com

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان

 تحصیل در مجارستان، ادامه تحصیل در مجارستان، تحصیل در دوره پزشکی در مجارستان، پیش پزشکی در مجارستان، دانشگاه های مجارستان، شهر های مجارستان، هزینه زندگی در مجارستان، شرایط تحصیل در مجارستان مواردی هستند که در این صفحه میتوانید بیابید. اگر قصد تحصیل در مجارستان را دارید، میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا بهترین روش های اعزام دانشجو به مجارستان را برای شما شرح دهند، همچنین از خدمات اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مجارستان و ویزای تحصیلی مجارستان به صورت تضمینی بهره مند شوید.

کشور مجارستان، دارای تاریخ دیرینه با پایتخت زیبا، شهر بوداپست، که اصلاحا “مروارید دانوب” نامیده میشود، در قلب اروپا قرار دارد. مجارستان عضو کشورهای حوزه شنگن بوده و با داشتن ویزای تحصیلی مجارستان متقاضی میتواند به تمام کشور های حوزه شنگن در اروپا مسافرت کند. از بوداپست تا شهر وین کمتر از سه ساعت با قطار و اتومبیل میتوان سفر کرد.

بیش از ٢٠ هزار دانشجو از ١٠٠ کشور دنیا در مجارستان تحصیل میکنند، برخی به خاطر بورسیه ای که دولت مجارستان ارایه میکند برای تحصیل به مجارستان می آیند و برخی دیگر به دلیل شرایط نسبتا ساده تر دانشگاه در صدور پذیرش و هم چنین شرایط نسبتا ساده تر سفارت مجارستان در صدور ویزای دانشجویی کشور مجارستان راهی این کشور میشوند. هزینه پایین زندگی در مجارستان نیز یکی از دلایل مهم جذب دانشجوی خارجی در این کشور است. هزینه زندگی در مجارستان ماهیانه بین ۴٠٠ تا ۶٠٠ یورو خواهد بود. واحد پول در کشور مجارستان فورینت Forint است. هر ١٠٠٠ فورینت تقریبا معادل ۴ یورو لحاظ میشود.

 ‌شهریه تحصیل در مجارستان

شهریه تحصیل در مجارستان به صورت میانگین سالیانه ۵٠٠٠ یورو میباشد، شهریه دوره پزشکی در مجارستان، و همچنین دوره دندانپزشکی در مجارستان، بالاتر بوده و برای دوره های پیش پزشکی در مجارستان متقاضی باید شهریه ۶٠٠٠ یورو در سال و برای دوره های پزشکی ١٠ هزار یورو به بالا بپردازد.

 ‌بورسیه دولتی مجارستان

دولت مجارستان سالیانه تعداد مشخصی از دانشجویان خارجی را بورسیه میکند، این بورسیه در مجارستان شامل هزینه های زندگی و شهریه تحصیل بوده و دارای ظرفیت محدودی برای هر کشور است، اگر قصد دارید از بورسیه تحصیلی در مجارستان استفاده کنید با مشاورین ما تماس بگیرید تا در اخذ پذیرش تحصیلی از مجارستان به شما کمک کنند. ما تنها شرکتی است که در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی دارد و بر اساس دانش و آگاهی از سیستم تحصیلی و نظام حقوقی کشور مجارستان، کمک شایانی به متقاضیان تحصیل در مجارستان نموده است.

 ‌مزایای تحصیل در مجارستان

 • شهریه پایین تحصیلی
 • رنک خوب دانشگاه های مجارستان در دنیا
 • هزینه زندگی پایین
 • امکان کار همزمان با تحصیل در مجارستان
 • امکان اخذ ویزای تحصیلی مجارستان نسبتا ساده تر از کشورهای اروپای غربی
 • امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی
 • امکان سفر به کل حوزه شنگن با داشتن ویزای مجارستان

 ‌شهرهای بزرگ مجارستان

شهر بوداپست مجارستان

بوداپست، پاریس کوچک جنب رود دانوب، با رود دانوب به دو قسمت تقسیم میشود، سمت buda شامل منازل مسکونی بوده و سمت pest شامل بافت تاریخی و بناهای قدیمی، روی رود دانوب پل های زیبا با چشم انداز بی نظیر در شب، چشم نوازی میکنند. بسیاری از بخش های شهر بوداپست در یونسکو به عنوان بناها و مکان های تاریخی ثبت شده اند.

 ‌شهر سگد مجارستان

دانشگاه سگد با بنایی زیبا و معماری بی نظیر و اساتید درجه یک، یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان و اروپا برای ادامه تحصیل به شمار میرود، شهر سگد نیز شهری ارام و با بافت تاریخی شهری امن و کم هزینه برای ادامه تحصیل متقاضیان است. امنیت این شهر نسبت به شهر بوداپست بالاتر بوده و در کل فضای دانشجویی بهتری را دارا میباشد. این شهر در کل ١٧٠ هزار نفر جمعیت دارد که از آن ٢۵ هزار نفر دانشجو هستند. یکی از بزرگترین فستیوال های مجارستان، در تابستان در شهر سگد برگزار میشود که توریست های بیشماری را راهی این شهر زیبا میکند. رود تیسزا Tisza در امتداد این شهر امکان فعالیت های آبی را در هوای آفتابی این شهر فراهم میکند. اخیرا، یکی از نمایندگان ما با مسولین دانشگاه سگد در خصوص مسایل مربوط به بورسیه دولتی و هم چنین اعزام دانشجو به این دانشگاه گفتگو کرده و نتایج بسیار مناسبی حاصل شد.

 ‌شهر پچ مجارستان

اولین دانشگاه های مجارستان، همزمان با اتریش و ایتالیا در شهر پچ بنا شدند، این شهر تاریخ و قدمت بسیار طولانی داشته و توریست های زیادی را همواره جذب خود میکند. از شهر بوداپست با قطار در دو ساعت میتوان به این شهر سفر کرد. دانشگاه پچ pecs یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان و اروپا بوده و طیف گسترده ای از دوره ها به زبان انگلیسی و مجاری در آن تدریس میشوند.

 ‌دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم مربوط به کشور مجارستان

 1. Budapest University of Technology and Economics
 2. Corvinus University of Budapest
 3. EotvosLorand University
 4. Godollo University of Agricultural Sciences
 5. Semmelweis University   صرفاً رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی
 6. Szent Istvan University
 7. University of  Pannonia
 8. University of Debrecen
 9. University of Horticulture and Food Industry
 10. University of Miskolc
 11. University of Szeged
 12. Franz Liszt Academy of Music Budapest

 ‌تحصیل در دوره های پزشکی در مجارستان

پزشکی در مجارستان، دندانپزشکی در مجارستان، داروسازی در مجارستان، جزئ پر طرفدارترین حوزه های تحصیلی در اروپا میباشند. برخلاف بیشتر کشورهای اروپایی که در آنها ورودبرای  تحصیل در دوره های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی بسیار مشکل و گاها غیر ممکن است، دوره های پزشکی در مجارستان مسیر ساده تری برای ورود دارند. برای ورود به دوره های پزشکی در مجارستان، متقاضی باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کند. این آزمون ها سالی یکبار و در دانشگاه هایی که دوره های پزشکی ارائه میکنند برگزار شده و شانس قبولی متقاضیان بستگی به دانش تحصیلی و سطح زبان انگلیسی آنها دارد. داشتن نمره مهارت زبانی نیز برای ورود به دانشگاه های مجارستان در دوره های پزشکی الزامی است. طول دوره پزشکی در مجارستان ۶ سال میباشد که دو سال اول آن دروس پزشکی عمومی و از سال سوم تخصصی خواهد بود و دانشجو دوره پزشکی ملزم به گذراندن دوره های کلینیکال و گذراندن طرح خواهد شد و د سال آخر دانشجو باید ٣٧ هفته طرح خود را بگذراند و در بیمارستان ها شیفت بدهد. در پایان دوره تحصیل دمجارستان در دوره های پزشکی، مدرک Doctor of Medicine که معادل پزشکی در ایران هست به او اعطا میشود.

 ‌

دوره پیش پزشکی در مجارستان

با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان از نظر دانش زبان انگلیسی و هم چنین منابع آزمون پزشکی آمادگی کافی برای ورود به دانشگاه ها را ندارند، برخی از متقاضیان نیز دارای مدرک پیش دانشگاهی یا همان سال ١٢ در کشور خود نیستند،  تحصیل در دوره های پیش پزشکی در مجارستان، تحصیل در دوره های پیش دندانپزشکی در مجارستان و تحصیل در دوره های پیش داروسازی در مجارستان، میتوانند گزینه های بسیار مناسبی باشند. اگر قصد تحصیل در دوره های پزشکی در انگلیستان، امریکا، کانادا و استرالیا را هم دارید، میتوانید پس از گذراندن دوره پیش پزشکی در مجارستان اقدامات لازم را به عمل بیاورید.

 ‌در دوره های پیش پزشکی مجارستان، متقاضی بین یک تا دو ترم به زبان انگلیسی در مجارستان تحصیل میکند و دانشگاه ها او را برای گذراندن آزمون ورودی آماده میکنند. شانس قبولی متقاضیانی که در دوره های پیش پزشکی شرکت میکنند بسیار بالاست زیرا با منابع آزمون کاملا آشنا بوده و از قبل خود را برای سوالات آزمون آماده کرده اند. دوره های پیش نیز به زبان انگلیسی برگزار میشوند. تیم مشاورین تحصیلی ما، آمادگی ثبت نام متقاضیان در دوره های پیش و همچنین آزمون های ورودی کشور مجارستان دا دارد.

 ‌

دانشگاه های مورد تایید دوره های پزشکی در مجارستان

دانشگاه سملوایز بوداپست Semmelwies

این دانشگاه اولین دانشگاه مجارستانی بود که شروع به ارایه دوره های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، بهداشت به زبان انگلیسی کرد. هم اکنون حدود ٢۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

شهریه دوره پیش پزشکی

شهریه دوره پزشکی (۶ ساله) در دانشگاه  هر ترم ٩١٠٠ دلار امریکا

شهریه دوره دندانپزشکی (۵ ساله) هر ترم ٩١٠٠ دلار امریکا

شهریه دوره داروسازی (۵ ساله) هر ترم ۶٠٠٠ دلار امریکا

 ‌

دانشگاه سگد Szeged

دانشگاه با قدمت که در رنکینگ جهانی معمولا در ۵٠٠ دانشگاه برتر جهان قرار دارد، با معماری بسیار زیبا و کادر اداری و اساتید قوی، یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در اروپا و تحصیل در مجارستان میباشد.

 ‌

دانشگاه پچ Pecs

قدیمی ترین دانشگاه مجارستان و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا بوده و دوره های پزشکی در این دانشگاه با کیفیت بالایی ارایه میشوند.

 ‌

دانشگاه دبرسن Debercen University of medicine

شهر تاریخی دبرسن در بخش شرقی مجارستان واقع شده است و دانشگاه دبرسن دانشگاه اصلی این شهر و یکی از بهترین دانشگاه های مجارستان است که دوره پزشکی را به زبان انگلیسی ارایه میکند.

 ‌خدمات ما در خصوص ثبت نام در دانشگاه های مجارستان و ادامه تحصیل در اروپا و اخذ پذیرش در تمامی دوره ها به علاقه مندان در سرتاسر دنیا قابل ارائه بوده و تیم مشاورین این مجموعه در تمامی مراحل اخذ پذیرش و اخذ ویزای دانشجویی مجارستان همراه متقاضی خواهند بود. ما پذیرش و ویزای تمام متقاضیانی که در مرحله بررسی اولیه موفق باشند را تضمین کرده و هیچ حق الوکاله ای قبل از اخذ ویزا دریافت نمیکنیم.

 

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه، ادامه تحصیل در کشور روسیه و تحصیل در دانشگاه های روسیه سالیانه متقاضیان زیادی را از کشورهای مختلف دنیا راهی این کشور پهناور میکند. همچنین وجود بورسیه های تحصیلی روسیه عامل موثری در جذب دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در این کشور بوده است.

وضعیت علمی دانشگاه روسیه در سطح بالایی در بین سایر دانشگاه های جهان قرار دارد و در زمینه های علوم پایه و فنی و مهندسی و هوا فضا و هنر و خصوصا نانو بیوتکنولوژی در زمره پیشرفته ترین کشورهای جهان است.

در رنکینگ جهانی سال 2015 که در 12 مارس توسط آموزش عالی تایمز منتشر شده، دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ روسیه برای اولین بار در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

تحصیل در دانشگاهای روسیه با بهره بردن از خدمات خوابگاهی با هزینه بسیار پایین که سالانه حدود ۲ تا ۵ هزار دلار آمریکا می باشد. در سال اول ورود دانشجویان خارجی ضمن آموزش دروس خود، زبان روسی را هم طی یک دوره آمادگی فرا می گیرند البته برای تخصصهای پزشکی تسلط بر زبان های انگلیسی یا فرانسوی کفایت می کند و فراگیری دوره آمادگی زبان روسی نیازی نیست.

 

هم اکنون امکان تحصیل در دوره های زیر وجود دارد:

 • دوره های زبان روسی
 • دوره لیسانس در بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی یا روسی
 • دوره فوق لیسانس در بیشتر رشته ها به زبان انگلیسی یا روسی
 • دوره دکترا در بیشتر رشته ها به زبان روسی یا انگلیسی
 • دوره های گروه پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی به زبان روسی یا انگلیسی

فدراسیون روسیه کشوری اروپایی آسیایی است که با بیش از 17 کیلومتر مربع مساحت بعنوان پهناور ترین کشور دنیا نام گرفته و به تنهایی 1/8 درصد از مساحت کل دنیا را به خود اختصاص داده است. کشورهای اسکاندیناوی و حوزه بالتیک، اوکراین، بلاروس و لهستان هم مرز غربی روسیه هستند همچنین در ناحیه جنوب غربی با دریای خزر ایران و دریای اژه ترکیه مرز مشترک دارد، از جنوب با کشورهای اسیای میانه و مغولستان و در شرق با ژاپن، کره شمالی و ایالت الاسکای آمریکا همسایه است. غربی ترین منطقه آن کالنینگراد تا شرقی ترین منطقه آن کامچاتکا 900 کیلومتر فاصله دارد. در این کشور حدود 2 میلیون دریاچه کوچک و بزرگ آب شیرین و شور و 120 هزار رود وجود دارد که ولگا با 3531 کینومتر طول بزرگترین آنهاست همچنین 40 درصد مساحت کشور را جنگل تشکیل میدهد. مرتفع ترین نقطه آن قله البروس با ارتفاع 5642 متر و عمیق ترین قسمت روسیه دریاچه بایکال است که با عمق 1637 یک پنجم آبهای شیرین دنیا را در اختیار دارد.

مردم روسیه از اقوام و نژادهای متعددی تشکیل شده اند و از جمله این اقوام می توان به روس، تاتار، اکراین، باشقیری و سایر اقلیتها اشاره نمود. رشد جمعیت در روسیه منفی گزارش شده است و در حال حاضر 15 درصد جمعیت را کودکان و نوجوانان تا 15 سال و 75 درصد بین 15 تا 46 سال و بقیه بالای 65 سال دارند. امید به زندگی در این کشور با اختلاف فاحش برای مردان 59 سال و برای زنان 73 سال است. جمعیت روسیه در حال حاضر تقریبا 140 میلیون نفر است. زبان رسمی مردم روسیه روسی میباشد لیکن سایر اقلیتها با زبان محلی خود صحبت میکنند و حتی موسسه آموزشی هم دارند. پیروان مذهب مسیحیت ارتودکس و سپس اسلام در روسیه بزرگترین جمعیت را تشکیل داده ومذاهب دیگر مثل یهودی و بودایی در اقلیت هستند.

آب و هوای روسیه دارای تنوع میباشد البته شرایط منطقه استوایی را ندارد در سنت پترزبورگ و مسکو تابستان مثل بهار لحظه ای سرد است و لحظه ای گرم. پس در سفر لباس گرم و چتر را فراموش نکنید. روسیه کشوری است با جاذبه های توریستی که 17 اثر فرهنگی و تاریخی در یونسکو ثبت دارد که از جمله آنها میدان سرخ، کرملین، موزه ارمیتاژ و مرکز تاریخی شهر سنت پترزبورگ اشاره کرد.

دولت روسیه جمهوری فدراتیو ودموکراتیک است 2 پارلمان دارد و رییس جمهور هر چهار سال یکبار انتخاب میشود. قانون اساسی این کشور در سال 1993 در همه پرسی عمومی تصویب شد.

تنوع غذا در روسیه فراوان است وعلاوه بر غذاهای روسی و قفقازی و تاجیک مثل سوپ اوخا، بورش و سوپ گیاهی شیچی وپلمنی به غذاهای اروپایی واسیایی هم میتوان اشاره کرد. کیفیت آب در روسیه متغیر است و برای نوشیدن باید آب معدنی تهبه نمایید آب جوشیده هم بلامانع است.

لیست دانشگاه‌های کشور روسیه

دانشگاه‌های مورد تایید روسیه در وزارت علوم تحقیقات و فناوری ایران

گروه الف (ممتاز)

 1. Bashkir State University, (Ufa)
 2. Bauman Moscow State Technical University (National Research)
 3. Gubkin Russian State University of oil and Gas, (Moscow)
 4. Kazan (Volga Region) Federal University
 5. Kazan National Research Technical University – KAI named after A.N.Tupplev, (Kazan)
 6. Kazan National Research Technological University, (Kazan)
 7. Lobachevsky State University of Nizhni Novgorod, (Nizhni Novgorod)
 8. Lomonosov Moscow State University
 9. Moscow institute of Physics and Technology
 10. Moscow State Institute of International Relations, MGIMO University
 11. Moscow State University of Civil engineering(MGSU), Moscow
 12. National Mineral Resources University ,(Saint Petersburg)
 13. National Research University “Moscow Power Engineering Institute”, Moscow
 14. Russian Academy of scince
 15. Russian State Agrarian University – MTAA, named after K.A. Timiryazev
 16. Russian state Technological University named after Tsiolkovsky – MATI, Moscow
 17. Russian state Hydro meteorological University , (Saint Petersburg)
 18. Russian state University of physical Education Sport, youth and Tourism (Moscow)
 19. Saint Petrsburg State Polytechnic University, (Saint Petersburg)
 20. Saint Petrsburg State University, (Saint Petersburg)

گروه ب (خوب)

 1. All-Russian State University of Cinematography named after S.A. Gerasimov, (Moscow)
 2. Astrakhan State Technical University, (Astrakhan)
 3. Far Eastern Federal University (Vladivostok)
 4. Far Eastern State Technical Fisheries University (Vladivostok)
 5. Immanuel Kant Baltic Federal University (Kaliningrad)
 6. Kuban State Agrarian University, (Krasnodar)
 7. Kuban State University of Technology
 8. Kuban State University, (Krasnodar)
 9. Lomonosov Moscow State University of Fine Chemical Technology,
 10. Moscow Aviation Institute (National Research University), (Moscow)
 11. Moscow state academy of veterinary medicine and biotechnology (Skryabin)
 12. Moscow State Automobile and Road Technical University – “MADI”,
 13. Moscow State Conservatory named for P.I. Tchaikovsky
 14. Moscow State Forest University, (Moscow)
 15. Moscow State Pedagogical University, (Moscow)
 16. Moscow State University of Culture and Arts
 17. Moscow State University of Design & Technology
 18. Moscow State University of Food Production
 19. Moscow State University of Geodesy and Cartography
 20. Moscow State University of Railway Engineering – MIIT, (Moscow)
 21. Moscow State University of Technology and Management (MSUTM)
 22. National Research Belgorod State University – BelSu, (Belgorod)
 23. National Research South Ural State University, (Chelyabinsk)
 24. National Research Tomsk State University, (Tomsk)
 25. National Research University of Electronic Technology (MIET), (Zelenograd)
 26. National University of Science and Technology “MISIS” (Moscow)
 27. North Caucasian Federal University (Stavropol)
 28. Novosibirsk State Technical University, (Novosibirsk)
 29. Novosibirsk State University (National Research), (Novosibirsk)
 30. Peoples’ Friendship University of Russia, (Moscow)
 31. Perm National Research Polytechnic University, (Perm)
 32. Perm State University (National Research), (Perm)
 33. Plekhanov Russian University of Economics, (Moscow)
 34. Pushkin State Russian Language Institute, (Moscow)
 35. Russian State University for the Humanities, (Moscow)
 36. Russian State University of Trade and Economics, (Moscow)
 37. Saratov State Agrarian University named after N.I. Vavilov’
 38. Saratov State University named after N.G.Chernyshevsky (National Research), (Saratov)
 39. Siberian Federal University (Krasnoyarsk)
 40. Southern Federal University (Rostov-on-Don)
 41. St. Petersburg State University of Aerospace Instrumentation,
 42. State Petroleum Technological University (Ufa)
 43. State Technical University (Voronezh)
 44. Ufa State Aviation Technical University, (Ufa)
 45. Ural Federal University (named after B.N.Yeltsin) (Yekaterinburg)
 46. Voronezh State Technical University

گروه ج (متوسط)

 1. Admiral Makarov State Maritime Academy, (Saint Petersburg)
 2. Astrakhan State University
 3. Baltic State Technical University named after Ustinov, (Saint Petersburg)
 4. Bashkir State Pedagogical University named after M.Akmulla
 5. Bonch-Bruevich Saint – Petersburg State University of Telecommunications, (Saint Petersburg)
 6. Dagestan State University, (Makhachkala)
 7. Don State Technical University, (Rostov-on-Don)
 8. Financial University under the Government of the Russian Federation, (Moscow)
 9. Gnesins Russian Academy of Music, (Moscow)
 10. Herzen State Pedagogical University of Russia, (Saint Petersburg)
 11. Kaliningrad State Technical University, (Kaliningrad)
 12. Kutafin Moscow State Law Academy, (Moscow)
 13. Lesgaft National State University of Physical Education, Sport and Health, (St. Petersburg)
 14. Moscow Institute of Architecture – MARKHI (State Academy), (Moscow)
 15. Moscow Institute of Electronics and Mathematics (Technical University) “MIEM”,
 16. Moscow State Agricultural University named after V.P.Goryachkin
 17. Moscow State Industrial University, (Moscow)
 18. Moscow State Institute of Radio-engineering, Electronics and Automation (Technical University),
 19. Moscow State Linguistic University, (Moscow)
 20. Moscow State Mining University, (Moscow)
 21. Moscow State Technological University “Stankin”
 22. Moscow State Textile University named after A.N.Kosygin
 23. Moscow State University of Economics, Statistics and Informatics (MESI),
 24. Moscow State University of Mechanical Engineering – “MAMI”,
 25. Moscow State University of Printing Arts, (Moscow)
 26. Moscow Technical University of Communications and Informatics,
 27. Murmansk State Technical University
 28. National Research Irkutsk State Technical University, (Irkutsk)
 29. Nizhni Novgorod State Technical University – Alekseev (صرفاً تا مقطع كارشناسي ارشد در رشته هاي فني ومهندسي)
 30. North-Eastern Federal University named after M.K.Ammosov (Yakutsk)
 31. Northern (Arctic) Federal University named after M.V.Lomonosov (Arkhangelsk)
 32. Ogarev Mordovia State University (National Research), (Saransk)
 33. Petersburg State Transport University, (Saint Petersburg)
 34. Russian State Social University, (Moscow)
 35. Russian University of Theatre Arts “GITIS”, (Moscow)
 36. Saint Petersburg National Research University of Information Technologies, Mechanics andOptics, (Saint Petersburg)
 37. Saint Petersburg State Conservatory named after N.A.Rimsky-Korsakov,
 38. Saint Petersburg State Forest Technical University, (Saint Petersburg)
 39. Saint PetersburgeElectrotechnical University “LETI”
 40. Saint-Petersburg State Agrarian University, (Saint Petersburg)
 41. Saint-Petersburg State Institute of Technology (Technical University),
 42. Saint-Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering,
 43. Saint-Petersburg State University of Engineering and Economics “Engecon”,
 44. Samara State Technical University, (Samara)
 45. Saratov State Technical University named after Y.A.Gagarin
 46. South-West State University, (Kursk)
 47. St. Petersburg State University of Economics and Finance (FINEC),
 48. State Marine Technical University of St. Petersburg, (Saint Petersburg)
 49. State University of Land Use Planning, (Moscow)
 50. State University of Management, (Moscow)
 51. Stroganov Moscow State University of Arts and Industry, (Moscow)
 52. Tomsk State University of Control Systems and Radioelectronics, (Tomsk)
 53. Ural state technical university
 54. Voronezh State University, (Voronezh)

گروه د (ضعيف)

 1. Dagestan State Agricultural Academy صرفاً در رشته‌هاي کشاورزي، دامپزشکي و علوم ‌پايه مربوط
 2. Dagestan Technical University
 3. Kazan State Power Engineering University صرفاً در رشته‌هاي مهندسي برق (قدرت و الکترونيک) و نيروگاه‌هاي حرارتي
 4. Saint-Petersburg State Transport University صرفاً در رشته‌هاي وابسته به حمل و نقل، مهندسي حمل و نقل و مهندسي راه، اقتصاد و مديريت اجتماعي
 5. Voronezh State University of Architecture & Civil Engineering

 

تحصیل در رشته پزشکی در روسیه

تحصیل در رشته های پزشکی در برخی کشورهای از اروپایی به دلایل زیادی مشکل است که از جمله آن دلایل می توان به چند مورد اشاره کرد .

1-فراگیری زبان

2-شرط سنی

3-هزینه های زیاد سالانه

4-آزمون ورودی

حتی در ایران هم شرایط فوق مطرح است ولی این فرصت با شرایط طلایی در روسیه فراهم شده است. برای تحصیل در روسیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در روسیه، نکات زیر را مرور کنید:

1-هزینه بسیار پایین برای تحصیل و عدم نیاز به موجودی بانکی برای صدور ویزا

2- استفاده از خوابگاه با امکانات مناسب و نیمه رایگان

3-صدور ویزا و اخذ پذیرش در اسرع وقت

4- نداشتن شرط سنی

5-ارائه آموزش ها به زبان انگلیسی و روسی

6-عدم نیاز به مدرک زبان و آزمون ورودی

7- پذیرش مدارک تحصیلی از سراسر دنیا

8- و مهمتر از همه اینکه دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران میباشند .

 

دانشگاههاي مورد تائيد در كشور روسيه در گروه پزشکی

آكادمي پزشكي مسكو – سچينوا (دانشگاه شماره يك مسكو) Moscow I.M.Sechenov Medical Institute (رشته داروسازي)

انستيتو دندانپزشكي مسكو Moscow Medical Stomatology Institute N.A Semashko

دانشگاه پزشكي سن پترزبورگ (پاولوف) Sp Pavlov Medical State University

آكادمي تخصصي پزشكي سن پطرزبورگ st.Petersburg State Medical Academy

مركز چشم پزشكي فيدروف The S.N. Fyodorov Eye Microsurgery State Institution

 

دانشگاههاي مورد تاييد در كشور روسيه سفيد (بلاروس)

* اعتبار دانشگاههاي زير بصورت مشروط مي‌باشد

آكادمي پزشكي مينسك Minsk State Medical Institute

آكادمي تخصصي پزشكي مينسك Belarusian Medical Academy of post Graduate Education (BelMAPO)

 

هزینه کار وزندگی در روسیه

نیاز های دانشجو خارجی در روسیه به چند قسمت تقسیم میشود:

مسکن : معمولا دانشجویان جدید الورود با توجه به ناآشنایی به محیط و فرهنگ کشور استفاده از خوابگاه را ترجیح می دهند که البته در بحث هزینه ها هم کمک موثری به آنها می باشد از سوی دیگر کمک خوبی به آموزش زبان و معاشرت با دانشجویان سایر کشورها هم هست . هزینه خوابگاه به امکانات بسیار خوب برای هر سال تحصیلی بین 45 تا 65 هزار روبل می باشد. اما پس ازمدتی بدلیل اختلاف نظراز لحاظ روحی – اجتماعی و فرهنگی انتخاب یک خانه یا اتاق مبلغی بیشتر را انتخاب می کنند. اما توجیه می شود تا 3 سال اول در خوابگاه اقامت داشته باشند

مختصری از هزینه های جاری برای زندگی در خوابگاه دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ روسیه

برای رفتن به دانشگاه می توان از وسایط نقلیه هوایی، زمینی و مترو و اتوبوس استفاده نمود.

کرایه (روبل):

بلیط تراموا / اتوبوس برقی / اتوبوس (1 مسیر (کورس)) – 25 روبل

بلیط اتوبوس شاتل (1 کورس) – 40-35 روبل

مترو (1 کورس) – 28 روبل

هزینه های زندگی دانشجویی:

اسکان در خوابگاه دانشگاه، در هر ماه 6500 – 3500 روبل

دسترسی به اینترنت در خوابگاه دانشگاه (داشتن لپ تاپ شخصی)، در هر ماه 400 روبل

کارت سفر (برای حمل و نقل عمومی)، در هر ماه 2070 روبل

هزینه غذا در هر ماه 10000 – 8000 روبل

شامل در رستوران یا کافه 1500-300 روبل

یک فنجان قهوه در یک کافه 150 روبل

بلیط سینما 800-150 روبل

بلیط تئاتر 5000-500 روبل

 

مخارج و تحصیلی و زندگی در روسیه

در این کشور هم مثل همه دنیا هزینه زندگی و تحصیل در بسته به محل سکونت و تحصیل رشته تحصیلی و حتی مقطع آن متفاوت است اما به طور متوسط با 300 دلار در ماه امکانات خوبی می توان فراهم کرد.

تامین هزینه زبان آموزش روسی در سال اول که دوره پادفک نام دارد بین 2000 تا 4000 دلار متغیر است و تجربه آموزش در روسیه نشان داده است برای دانشجویان ضروری است این دوره را با جدیدت پشت سر بگذارند به این نکته توجه کنید که سطح هر دانشگاه مبالغ و هزینه های مختص به خود دارد و ربطی به دانشگاه دیگر ندارد از سوی دیگر هزینه خوابگاه هم، در این هزینه ها گنجانده شده است که در صورت عدم استفاده از خوابگاه، کسر می شود.

مبلغ شهریه از 3000تا 5000 دلار بسته به نوع رشته و مقطع تحصیلی متغیراست. در زمینه هزینه های زندگی در روسیه صرف نظر از شرایط دلخواه و توانایی مالی افراد، دولت روسیه به منظور رفاه حال دانشجویان خارجی شرایطی را فراهم کرده است که با دریافت کارت دانشجویی استفاده از حمل و نقل عمومی و اینترنتی رایگان میگردد. و همچنین کتابخانه ها و اطاق های مطالعه با شرایط استاندارد و رستوانهای با قیمت مناسب در اختیار آنها قرار می گیرد. اما بهتر است بدانیم با حدود 300 تا 500 دلار در شهر مثل مسکو و 250 دلار در سنت پترزبورگ به شرط اقامت در خوابگاه می توان تحصیل کرد. هزینه های تامین مایحتاج نسبت به ایران گاه برابر گاه پایین تر است.

اعطای بورسیه تحصیلی هم جهت حل مشکلات مالی برخی دانشجویان در نظر گرفته می شود.

پذیرش بر اساس بورسیه دولت روسیه (کمک هزینه تحصیلی از فدراسیون روسیه)

بر اساس حکم دولت فدراسیون روسیه، شهروندان خارجی این فرصت بورسیه را برای شرکت در یک رقابت دولتی دارند تا از بودجه آموزشی در دانشگاه ها در فدراسیون روسیه، از جمله SPbU بهرهمند شوند. موسسه ما سالیانه برای بسیاری از متقاضیان بورسیه کامل جهت تحصیل در دانشگاه های روسیه گرفته و دانشجویان دارای بورسیه برای تحصیل هیچ هزینه ای را پرداخت نمیکنند.

اشتغال به کار در روسیه :

در پاسخ به سوال چگونگی کسب در آمد در روسیه باید گفت ، علیرغم مصوبات دولت روسیه که هیچ ارگان رسمی حق جذب دانشجو را برای کاررسمی ندارند (که البته به حجم درس ها و تعهد آموزشی آنها به کارگیری تمام وقت آنها هم صحیح بنظر نمیرسد) از آنجا که طبق آمار 10% دانشجویان حمایت مالی خانواده و 15% بورس دولت روسیه هستند 75% بقیه با مشکلات مالی روبه رو میباشند و در بازار آزاد می توانند کاریابی نمایند مثلا کار در فروشگاهای بزرگ، در این فروشگاه ها، غرفه هایی با کالای خاص هست که به افراد کرایه داده می شود پس شیرینی در آمد حاصله مسلما تا حدی است که تلخی و سختی کار و تحصیل همزمان را کم می کند. با این اعتقاد که کسانی که از طریق صحیح کسب درآمد کنند از سوی مردم روسیه قابل احترام شمرده می شود پس کار کردن در آنجا به شرطی که زمینه های غیر اخلاقی و جنایی نداشته باشد زمینه های موفقیت افراد در فراهم می کند.

 

چنانچه در سفر به مشکلی برخورد کردید سفارت جمهوری اسلامی ایران در شهر مسکو راهنمای خوبی برای شماست. مسکو , مترو جیستی پرودی , بلوار پاکروفسکی, پلاکفاکس: 9179668 تلفن: 9177282 تلفن کنسولگری ایران: 9173092 سایت کنسولگری ایران: www.iranembassy.ir

کد تلفن روسیه 7+ | شهر مسکو 7459+ | شهر سنت پطرزبورگ 7812

 

دانشگاه دولتی دندانپزشکی مسکو به نام یوداکیم اف (سماشکو سابق(

دانشگاه دولتی دندانپزشکی مسکو به نام یوداکیم اف (سماشکو سابق(

دانشگاه دولتی دندانپزشکی مسکو به نام یوداکیم اف (سماشکو سابق) یکی از بزرگترین مراکز علمی و عملی در روسیه و اروپا به شمار می آید و تا کنون پزشکان و دندانپزشکان بسیاری را تربیت نموده است.

این دانشگاه در حال حاضر مجهز به آزمایشگاهها و کلاسهای درس مدرن و همچنین کلینیکهای پیشرفته می باشد.

این دانشگاه شامل 11 دانشکده از جمله: دندانپزشکی، درمانی، اقتصاد، روانشناسی بالینی و …. می باشد.

در 114 گروه این دانشگاه در حدود 23 آکادمیک، 1500  پزشک فوق تخصص و 1500 متخصص مشغول به فعالیت می باشند.

ورود به این دانشگاه برای داوطلبین خارجی تنها از طریق موفق شدن و کسب حد نساب نمره قبولی در امتحانات ورودی و یا تحصیل در دوره کالج(دوره مقدماتی که در آن به تدریس زبان روسی و دروسی همچون شیمی،زیست، فیزیک و… به زبان روسی پرداخته می شود) و کسب نمرات قبولی در امتحان پایان دوره می باشد.

در حال حاضر تنها رشته دندانپزشکی در این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران می باشد.

هزینه تحصیل در دوره مقدماتی در حدود 1500 دلار به غیر از خوابگاه و هزینه های دیگر می باشد.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی(به جز هزینه های دیگر اعم از خوابگاه و …) در حدود 4800 دلار سالیانه می باشد.

این دانشگاه ابتدا در سپتامبر سال 1897 به عنوان دانشگاه پزشکی برای تحصیل بانوان بنا نهاده شد که اولین دانشگاه روسیه و اروپا می باشد که در امکان تحصیل بانوان در مقاطع عالی در شاخه پزشکی فراهم گردید.

در دوران جنگ جهانی دوم خسارات زیادی به این دانشگاه وارد گردید و پزشکان  زیادی در این دوران در این دانشگاه کشته شدند که نام آنها را می توان در محوطه پارک این دانشگاه نظاره کرد. در طول سالهای 1960 و 1980 ساخت بنای امروزی این دانشگاه آغاز گردید و اکنون یکی از دانشگاههای مجهز و مدرن روسیه به شمار می آید و همچنان نیز توسعه این دانشگاه در حال انجام گرفتن می باشد.

ورود به این دانشگاه برای داوطلبین خارجی تنها از طریق موفق شدن و کسب حد نساب نمره قبولی در امتحانات ورودی و یا تحصیل در دوره کالج(دوره مقدماتی که در آن به تدریس زبان روسی و دروسی همچون شیمی،زیست، فیزیک و… به زبان روسی پرداخته می شود) و کسب نمرات قبولی در امتحان پایان دوره می باشد.

لازم به ذکر است که این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران می باشد.

تحصیل در این دانشگاه به زبان روسی می باشد و تنها تحصیل در رشته پزشکی عمومی به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد.

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (SPBU)

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ (SPBU)

این دانشگاه اولین دانشگاه در روسیه می باشد که به دستور امپراطور پتر اول تاسیس گردید و امروز اولین دانشگاهی است که 290 سالگرد خود را جشن گرفته است. در طی این 3 قرن این دانشگاه دانشمندان و متخصصین، سیاستمداران، نویسندگان، مهندسین، موسیقی دان، هنرمند را تحویل جامعه جهانی داده است . این دانشگاه دارای دانشکده های متععدی است و در کلیه رشته های مهندسی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، علوم انسانی، هنر و موسیقی، معماری و عمران، روانشناسی، پزشکی، دندانپزشکی، نجوم، زبان شناسی علوم جدید و رشته های دیگر دانشجو می پذیرد.

این دانشگاه در 10 سال اخیر به طور مداوم جزو 100 دانشگاه برتر جهان و اروپا قرار گرفته است.

دانشگاه فدرال کازان ( منطقه وولگا

دانشگاه فدرال کازان ( منطقه وولگا

دانشگاه فدرال کازان در منطقه .لگا بزرگترین مرکز آموزش عالی در کازان و یکی از 10 دانشگاه فدرال در روسیه می باشد که بعد از دانشگاه دولتی مسکو و سنت پترزبرگ

قدیمی ترین دانشگاه روسیه محسوب می شود. ساختمان این دانشگاه از لحاظ معماری جزو از مهمترین مراکز تاریخی و فرهنگی هنری روسیه به شمار می آید. این دانشگاه در

سال 1804 میلادی به دستور آلکساندر اول و تا قبل از انقلاب فوریه بنا شد. این دانشگاه در جمهوری تاتارستان واقع شده است. این دانشگاه جزو دانشگاههای کلاسیک می

باشد که اکثر رشته ها در این دانشگاه تدریس می شود. از جمله دانشکده های این دانشگاه دانشکده های پزشکی پایه و بیولوژی، دانشکده محیط زیست و بهربردار منابع،

دانشکده جغرافی و تکنولوژی نفت و گاز، دانشکده ریاضیات و مکانیک، دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی، دانشکده حقوق، دانشکده مدیریت و اقتصاد و سرمایه گذاری،

دانشکده مهندسی، دانشکده تربیت بدنی، مدرسه عالی علوم و فنون کامپیوتر و سیستم های انفورماتیک و دانشکده ریاضیات محاسباتی و انفورماتیک و ……….. می باشد.

اولین دانشگاه دولتی پزشکی مسکو با نام سیچنوا

اولین دانشگاه دولتی پزشکی مسکو با نام سیچنوا

این دانشگاه در سال 1755 به دستور امپراطور وقت با نام دانشکده امپراطوری پزشکی مسکو تاسیس گردید. و در حال حاضر یکی از بزرگترین دانشگاههای پزشکی روسیه محسوب مب گردد و در کلیه رشته های پزشکی،دارو سازی، دندانپزشکی، روانشناسی، کودکان، ارتوپدی، چشم پزشکی و ………… به تربیت متخصصین و پزشکان می پردازد.

دانشگاه هوافضای مسکو

دانشگاه هوافضای مسکو

دانشگاه هوافضای مسکو تنها دانشگاه در روسیه می باشد که متخصصین را برای تمامی زمینه های تخصصی در امر هوافضا، راکتها و تکنولوژی های فضایی اعم از سیستم طراحی تا تولیدات با کیفیت در این زمینه هوافضا تربیت می نماید.

در ساختار دانشگاه بخش تکنولوژی ها نوین و موتورسازی و همچنین ساخت تجهیزات پرنده کوچک راه اندازی گردیده و تحقیقات و مطالعات گسترده ای در شاخه های IT، مواد جدید، سیستمهای رادیویی صورت گرفته است.

تربیت مهندسان الیت جهانی در تمامی موضوعات چرخه هوافضا، راکتها و تکنولوژیهای فضایی مایه مباحات و افتخار این دانشگاه می باشد. این دانشگاه بر اساس مطالعات جدید جزو 10 دانشگاه برتر روسیه و در رده دانشگاههای ممتاز در رشته هوافضا در جهان می باشد.

متقاضیان محترم می توانند در رشته هایی همچون ریاضیات و انفورماتیک، ریاضیات کاربردی، امنیت داده ها، رادیو تکنیک، سیستمهای ارتباطی و تکنولوژی ارتباطات، سیستمهای بیوتکنیک، تکنولوژی لیزر، مکانیک کاربردی، متالوژی، سیستم هدایت و جهت یابی، موتورهای وسایط پرنده، استانداد سازی و مترولوژی، نانوتکنولوژی و تکنولوژیهای میکروسیستمی، طراحی و ساخت موتورهای راکتها و …………. با کمک موسسه آزما ارتباط بدون در نظر گرفتن تحریمهای بین المللی به تحصیل بپردازند و پس از دوران فراغت از تحصیل در شرکتهای معتبر داخلی و خارجی و اروپایی با بهترین مزایا استخدام شوند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه در حدود 4000 تا 5000 دلار به زبان روسی و 6000 تا 7000 دلار به زبان انگلیسی بپردازند.

دانشگاه دولتی تربیت بدنی و ورزش، جوانان و توریسم مسکو

دانشگاه دولتی تربیت بدنی و ورزش، جوانان و توریسم مسکو( روسیه)

دانشگاه دولتی تربیت بدنی و ورزش، جوانان و توریسم مسکو( روسیه) یکی از بزرگترین مراکز در روسیه و جهان در حوزه تربیت بدنی و ورزش می باشد. در طول فعالیت این دانشگاه بیش از 50 هزار متخصص ممتاز را تربیت نموده است که در از این میزان 4000 نفر آن را متخصصین و دانش آموختگان از 115 کشور جهان تشکیل می دهند. در بین این دانش آموختگان 170 نفر آنها را قهرمانان المپیک، قهرمانان اروپا و جهان می باشند. علاقه مندان می توانند در این داشگاه که از دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران می باشد در رشته های تربیت بدنی، مدیریت، هتل داری، توریزم، روانشناسی در مقطع کارشناسی و رشته های مدیریت و مربی گری زشته های ورزشی و در رشته های بیوشیمی، بیومکانیک در مقطع دکتری به تحصیل بپردازند.

هزینه تحصیل در این دانشگاه سالیانه 1500 تا 2000 دلار سالیانه می باشد.

اولین دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ با نام (پاولوف)

اولین دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ با نام (پاولوف)

اولین دانشگاه پزشکی دولتی سنت پترزبورگ (پاولوف) در سال 1897 در شهر سنت پترزبورگ تاسیس گردید و اولین دانشگاهی در اروپا و روسیه به شمار میرفت  که زنان می توانستند در رشته های پزشکی در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوند.

این دانشگاه در سال 2009 جزو 10 دانشگاه پر متقاضی پزشکی در اروپا قرار گرفت. و درسال 2014 با رتبه D در فهرست دانشگاه های برتر جهان قرار گرفت.

این دانشگاه دارای 69 گروه علمی، 56 لابراتوار علمی، 11 دانشکده می باشد و سالانه بیش از 5000 دانشجو در آن به تحصیل مشغول می شوند.

در حال حار این دانشگاه یکی از با پرستیژ ترین دانشگاههای فدراسیون روسیه در رشته پزشکی به شمار می رود و فارغ التحصیلان این دانشگاه به راحتی می توانند در کشورهای اروپایی و آمریکا مشغول به تحصیل شوند. در حال حاضر امکان تحصیل دانشجویان ایرانی در این دانشگاه برای متقاضیان ایرانی به کمک موسسه آزما ارتباط قرن فراهم می باشد و از شروط پذیرش آن داشتن مدرک دیپلم تجربی و معدل کل بالای 18 می باشد.

تحصیل در بلاروس

تحصیل در بلاروس

کشور بلاروس هم مرز با کشور های لیتوانی ، لهستان ، اوکراین و لتونی می باشد. و پایتخت این کشور شهر زیبایی به نام مینسک است که قدمت این شهر به بیش از ۹۵۰ سال می رسد و از دیگر شهر های مهم کشور بلاروس میتوان به گومل ، موگلیف ، برست و ویتبسک اشاره کرد . در کشور بلاروس شرایط مختلف باعث شده است که این کشور مقصد خوبی برای دانشجویان بین المللی شود که در متون زیر به این موضوعات اشاره خواهیم کرد:

۱) یکی از شرایطی که باعث می شود کشور بلاروس برای تحصیل کشور بسیار مناسبی باشد این می باشد که در کلیه رشته های فنی مهندسی، تخصص های پزشکی و علوم پزشکی پذیرش آسان انجام می شود.

۲) یکی از نکات حائز اهمیت در کشور بلاروس این می باشد که تمام دانشگاه های دولتی این کشور رنکینگ جهانی زیر ۶۰۰ جهانی را دارا هستند و از قدمت ۹۰ ساله برخوردار می باشند .

۳) در نظام آموزشی کشور بلاروس ۲۰ دانشگاه می باشد که از نظر وزارت علوم و بهداشت مورد تایید میباشد و این نکته باعث شده است که این کشور برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع پزشکی را دارند کشور بلاروس برای تحصیل در این رشته بسیار مناسب باشد .

۴) کشور بلاروس به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل و همچنین زندگی نسبت به کشور های دیگر دلیلی شده است کشور بلاروس برای تحصیل بسیار مناسب باشد .

۵) کشور بلاروس از لحاظ امنیت کشور بسیار امنی می باشد و هیچ گونه تبعیض نژاد در این کشور دیده نمیشود .

هزینه های تحصیل در کشور بلاروس نسبت به هر مقطعی و هر رشته ای متفاوت می باشد به طور مثال تحصیل در رشته های پزشکی به شرح زیر می باشد :

۴۵۰۰ دلار هر سال برای تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی

۵۰۰۰ دلار هر سال برای تحصیل در رشته دندان پزشکی به زبان انگلیسی

برای تحصیل رشته پزشکی به زبان روسی شرایط به صورت زیر می باشد :

۳۸۰۰ دلار هر سال برای تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی

۴۰۰۰ دلار هر سال برای تحصیل در رشته دندان پزشکی به زبان روسی

۳۶۰۰ دلار هر سال برای تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی

بین ۸۵ دلار تا ۱۲۵ دلار هزینه کرایه خوابگاه برای تحصیل در رشته پزشکی می باشد . هزینه های تحصیل در کالج های پزشکی مبلغی بالغ بر ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار می باشد .

هزینه سالانه رشته های مهندسی در دانشگاهای بلاروس نیز به صورت زیر می باشد :

۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل در رشته های مهندسی به زبان روسی می باشد

۳۰۰۰ تا۳۵۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل در رشته های مهندسی به زبان انگلیسی می باشد

۲۵۰۰ تا۵۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل در رشته های معماری به زبان انگلیسی می باشد

۲۵۰۰ تا۴۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل در رشته های معماری به زبان روسی می باشد

۲۵۰۰ تا۴۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل در رشته آی تی به زبان انگلیسی می باشد

۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل در رشته آی تی به زبان روسی می باشد

هزینه تحصیل در رشته های تربیت بدنی نیز به صورت زیر می باشد :

۲۰۰۰ تا۴۰۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل در رشته های تربیت بدنی به زبان انگلیسی می باشد

۲۰۰۰ تا۲۵۰۰ دلار در سال هزینه تحصیل در رشته های تربیت بدنی به زبان روسی می باشد

تحصیل در رشته های علوم انسانی نیز به صورت زیر می باشد :

۲۰۰۰ تا۳۸۰۰ دلار در سال برای تحصیل در رشته های انسانی به زبان انگلیسی می باشد

۱۶۰۰ تا ۲۶۰۰ دلار در سال برای تحصیل در رشته های انسانی به زبان روسی می باشد

هزینه های زندگی در کشور بلاروس نیز به صورت زیر می باشد :

هزینه های خورد و خوراک به طور میانگین بدین گونه است :

برای صرف یک وعده صبحانه ۱ دلار هزینه می شود ، ۱تا ۲ دلار برای هزینه هر وعده ناهار ، مرغ کیلوئی۵ دلار ، مبلغ یک کیلو کالباس ۳ تا۵ دلار می باشد و هزینه هر کیلو برنج مبلغی حدود ۱ دلار می باشد .

برای اجاره کردن سوئیت دانشجویی نیز که ۳۰ تا۴۰ متر متراژ آن می باشد مبلغی حدود ۳۰۰ تا۴۰۰ دلار در ماه هزینه دارید .

هزینه های اضافی دیگری نیز وجود دارد که به صورت زیر می باشد :

مبلغی حدود ۸۵ دلار برای بیمه اجتماعی

مبلغی بالغ بر ۶۰ دلار برای ازمایشات پزشکی

۱۵۰ سنت برای کرایه تاکسی برای هر کیلومتر

هزینه دعوتنامه مبلغی بالغ بر ۵۰ دلار

هزینه خوابگاه نیز مبلغی بالغ بر ۲۵ تا۴۰ دلار دارد

در کشور بلاروس نهاد های بسیاری وجود دارند که بورسیه تحصیلی را به دانشجویان اعطا می نماید . همان طور که می دانید کشور بلاروس در میان بسیاری از دانشگاه های سطح جهان در پایین ترین مرتبه های هزینه ای تحصیلی قرار گرفته است . به گونه ای دیگر آموزش و پرورش بلاروس جزء ارزان ترین نظام های آموزشی جهان قرار گرفته است . برای افرادی که شرایط تحصیل در کشور بلاروس را دارا هستند ، کشور بلاروس بهترین مقصد برای افرادی خواهد بود که می خواهند در نظام آموزشی ارزان تحصیل نمایند. در کشور بلاروس همیشه شرایطی برای افرادی که نیاز به کمک هزینه تحصیلی دارند مهیا خواهد بود .ما در مطالب ذیل شرایط امتیاز بندی و واجد شرایط بودن برای اخذ بورسیه تحصیلی بلاروس قرار داده ایم تا بتوانید ارزیابی نمایید شامل حال کدام یک از بورسیه های کشور بلاروس خواهید شد . ما سعی کردیم تمام مراجع و موسساتی که بورسیه تحصیلی در بلاروس را اعطا می نمایند را معرفی نماییم . در بلاروس ، علاوه بر نهاد های دولتی نهاد های خصوصی نیز بورسیه تحصیلی را اعطا می کنند . در صورتی که شما فعالیت های جالب برای تحصیل در دانشگاه ها نشان ندهید رفتن به دنبال بورسیه تحصیلی برای شما کار کسل کننده ای خواهد بود . بورسیه تحصیلی برای افرادی است که دارای کارت شهروندی و یا تابعیت بلاروس هستند .

در حال حاضر در دانشگاه های کشور بلاروس در حدود ۶۰۰۰ دانشجو بین المللی در حال تحصیل می باشند. هزینه های تحصیل در کشور بلاروس بسته به انتخاب دوره تحصیلی در حدود ۲۰۰۰ $ الی ۳۵۰۰ $ می باشد . برای تمام دانشگاه ها و کالج های کشور بلاروس این امکان وجود دارد تا در خوابگاه های آن ها اقامت داشته باشید . کشور هایی که در بلاروس دانسجویی بین المللی ارسال نموده اند ؛ استرالیا، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، بلغارستان، ویتنام، غنا، آلمان، گرجستان، یمن، هند، اردن، ایران، عراق، اسپانیا، اسرائیل ، کامرون، چین، کویت، لتونی، لبنان، لیبی، لیتوانی، مقدونیه، مراکش، مولدووا، مغولستان، نپال، نیجریه، پاکستان، فلسطین، پرو، لهستان، روسیه، عربستان سعودی، سوریه، سودان، تاجیکستان، ترکیه، فرانسه، ازبکستان، اوکراین، استونی، سوئد، سریلانکا، امریکا .

بورس ملی بلاروس :

اولین نوع بورسیه که در بلاروس طراحی شد و در بالاترین سطح قرار داده شده است ، بورسیه ملی بلاروس نام گرفته است . که در روز دانش آموز در روز ۱۷ نوامبر این بورسیه در دولت جایگذاری شد . این نوع بورسیه را به افتخار برجسته ترین رجل سیاسی و رهبر احیای دولت بلاروس ، استاد و دانشمند ، دبیر ملی BNR آموزش و پرورش ، موسس انجمن از مدارس بلاروس ، استاد و مدیر گروه BSU جغرافیا ، عضو رئیسه آکادمی علوم بلاروس (۱۹۱۸ ) به نام اسکاردی اسمولیتچ نیز نام گذاری شده است .

این نوع بورس با حمایت دولت مرکزی و موسسات آموزشی به دانشجو تعلق می گیرد و در صورتی که فرد بخواهد در زمینه فعالیت های اجتماعی ، فرهنگی و آموزشی در راستای توسعه جامعه مدنی بلاروس تأثیر گذار باشد می تواند در خواست بورس را صادر نماید . اندازه بورس تحصیلی ۱۰۰۰۰۰۰ روبل در هر ماه می باشد . بورس تحصیلی برای ۱ سال و در مجموع صندوق کمک هزینه تحصیلی اولیه معتبر است ۰۰۰ ۰۰۰ ۱۲روبل است. درخواست برای کمک هزینه تحصیلی می تواند تا ۱۷ دسامبر هر سال جاری، با تکمیل فرم در اینترنت انجام پذیرد . صندوق کمک هزینه تحصیلی برای ۲۰۱۷ – ۱۲۰۰ (BYN 100 در هر ماه برای یک دوره ۱ در سال).

افراد شامل حال بورس تحصیلی ملی بلاروس :

۱٫ مدیران و یا هماهنگ کنندگان طرح / مدیران طرح / پروژه های اجتماعی، فرهنگی یا اجتماعی اجرایی در بلاروس و برای دولت بلاروس

۲٫ برای پروژه شما که یک نوآوری و ابتکار است که هنوز هم در جریان است و آن فعال است.

۳٫ آیا شما یک دانشجو موثر یا کالج در بلاروس. در سال ۲۰۱۷، شما هنوز هم یک دانش آموز (سال تحصیلی جدید zateet در پاییز ۲۰۱۷) باشد. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) می باشد .

برنامه های کاربردی برای بورسیه تا ۲۰۱۶ دسامبر ۱ پذیرفته شده است.

بورس غیر انتفاعی و سازمان های تجاری :

این نوع بورسیه تحصیلی توسط موسسات غیر دولتی و سازمان های تجاری ، با تلاش های فردی شهروندان بلاروسی به وجود آمد . از میان موسسات و صندوق های اعطا کننده بورسیه می توان به : بورسیه BSA انجمن بین المللی ( FATHERLAND ) ، شرکت بلاروسی “We Belarusians” ، مرکز توسعه طرح های دانشجویی ، بازار فرهنگی “Art Manor” ، حقوق بشر و آموزشی انجمن عمومی “Movement” For Freedom ” ، انجمن جوانان اتحاد گل میخ لیتوانی ،نماینده دانشجویان علوم انسانی اروپا لیتوانی ، سازمان حمایت از دانشجویان کشور های برادر بلاروس و مشارکت شخصی بعضی افراد برای دانشجویان که به نام های Kirill Atamanchyk Maksim Marinich ، Igor Nazarenko ، Yevhen Mihasyuk بورسیه تحصیلی اعطا می کردند و همچنین در میان حامیان مالی دانشجویان بلاروس شرکت Vilnius Relax در لیتوانی و رسانه UFOX نامشان به چشم می خورد