استرالیا، نیوزیلند2019-07-19T11:13:20+00:00
سبحان بابایی.. مشاور مهاجرت و تحصیل در نیوزیلند
سبحان بابایی.. مشاور مهاجرت و تحصیل در نیوزیلند
دکتر مژده اولاد. نیوزیلند
دکتر مژده اولاد. نیوزیلند

زندگی ، تحصیل در استرالیا و نیوزیلند

مشاوره تحصیلی ( دانشگاهی، مدرسه ای، آموزش زبان ) ، زندگی ، تجارت و ….. در سفر به استرالیا و نیوزیلند

موسسه ایرانیان مقیم خارج از کشور ضمن هماهنگی با نماینده موسسه در کشور استرالیا و نیوزیلند ( دکتر اولاد) در خصوص سفر به این کشور، تحصیل، آموزش زبان در محل ، تجارت و …. همچنین سایر موضوعات مربوط به این دو کشور، آمادگی دارد تا با ارائه انواع مشاوره در زمینه های فوق ، علاقمندان به تجارت و تحصیل را مساعدت نماید.

علاقمندان جهت دریافت هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل نمایند.

 

info@iraniantop.com

تحصیل در نیوزیلند

تحصیل و اعزام دانشجو به نیوزیلند

اگر قصد تحصیل در نیوزیلند را دارید بایستی از طریق مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند اقدام کنید چرا که یکی از آسان ترین راههای مهاجرت به نیوزیلند راه تحصیل در نیوزیلند میباشد. شاید شما از آن دسته افراد هستید که با هزینه کم به دنبال کیفیت مطلوب میباشید به همین جهت کشور پیشنهادی ما کشور نیوزیلند است زیرا با هزینه تحصیل مناسب میتوانید امکاناتی نظیر امکانات کشور استرالیا از لحاظ کیفیت علمی دانشگاهها و سیستم آموزشی قوی در اختیار داشته باشید پس بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در نیوزیلند تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید.تا شما را در جهت چگونگی اخذ اقامت نیوزیلند, راههای مهاجرت به نیوزیلند, بالاخص راه تحصیل در نیوزیلند راهنمایی کنیم.

نیوزیلند یا زلاند نو کشوری است در در اقیانوسیه واقع در آبهای جنوب غربی اقیانوس آرام و جنوب خاوری استرالیا که از جزایر مختلف تشکیل شده است. نزدیکترین همسایه به کشور نیوزیلند استرالیا میباشد. شهر ولینگتون پایتخت و سومین شهر پرجمعیت نیوزیلند است محیط زیست نیوزیلند با جانوران و گیاهان منحصربفرد خود از تمام نقاط دنیا متمایز است. این کشور از لحاظ نژادی به دو بخش عمده و بزرگ تقسیم شده‌است. بیشتر اروپائی‌ها تبار بریتانیایی یا ایرلندی دارند و مهاجرانی که از آلمان ایتالیا ، یوگسلاوی ، هلند ، اتریش و سوئیس آمده‌اند هم جمعیت قابل توجهی دارند. نیوزیلند یک کشور عمدتاً شهرنشین است. ۸۶٪ مردم در ۱۶ منطقه شهری این کشور زندگی می‌کنند و نیمی از آن‌ها در سه شهر اصلی آوکلند،ولینگتون و کرایست چرچ به ‌سر می‌برند.

کشور نیوزیلند یکی از کشورهای انگلیسی زبان است و از نظر آموزشی از دیگر کشورهای جهان برتری دارد.مراکز آموزشی نیوزیلند در مقایسه با سایر مراکز تحصیلی کشورهای نیمکره غربی از نظر هزینه ی زندگی و تحصیلی مناسب تر و از سطح تحصیلی بالاتر برخوردار است.مراکز آموزشی نیوزیلند همواره با نیازهای دانشجویان همراه هستند و در جهت تطبیق آنان با شرایط محیط جدید ، یاریشان می‌کنند.

برنامه دانشگاهها و مراکز آموزشی نیوزیلند متناسب و با توجه به نیازهای دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی تنظیم گردیده است.دانشگاههای نیوزیلند به تمامی استانداردهای آموزشی مجهز می‌باشند و منطبق با‌ آن دانشجویان خارجی را می‌پذیرند.

دانشگاههای نیوزیلند در صدد برآورده کردن استانداردهای بین المللی متعهد هستند. نيوزيلند داراي يك نظام آموزشي بسيار عالي مي‌باشد و مدارك تحصيلي كه از دانشگاههاي نيوزيلند اخذ مي‌شود هم طراز با بهترين‌ها در جهان مي‌باشد. بيش از يكصد سال است كه نيوزيلند داراي يك نظام آموزش دولتي است كه در مقطع دبستان و دبيرستان رايگان و اجباري است.از آنجایی که نیوزیلند کشوری چند فرهنگی و هماهنگ در دنیا میباشد که مردمانش خیلی گرم و صمیمی هستند و به راحتی اتباع دیگر کشورها را میپذیرند.

 

تحصیل در نیوزلند:

مقاطع تحصیلی در نیوزیلند تقریبا مشابه استرالیا میباشد. با این تفاوت که در نیوزیلند امکان تحصیل از کارشناسی به دکترا میسر است. هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند به نسبت استرالیا پایین تر است. معمولا سن لازم برای اقدام کردن در کشور استرلیا از ۱۵ سالگی آغاز میگردد.

دوره‌های‌ تحصیلی‌در نیوزیلند

دوره متوسطه و پیش دانشگاهی

‌ Diploma شامل‌ یک‌ سال‌ پژوهش‌ و کار بعد از دوره Certificate است و شامل فردی است که دوره پیش دانشگاهی را نگذرانده باشند. امتحان مدارس كه منجر به اخذ گواهينامه تحصيلي مي‌گردد بعد از ۳ سال تحصيل در دوره متوسطه برگزار مي‌گردد و بيشتر دانش‌آموزان در اين امتحانات شركت مي‌كنند كه اين معادل A-Levelانگليس مي‌باشد و سال ۱۲ كه در ايالات مختلف استراليا بدست آمده باشد.(سطح عادي و پيشرفته) گواهينامه مقطع ششم به دانشجوياني اعطاء مي‌گردد كه با موفقيت يك دوره ۱ساله را در يك يا چند رشته به اتمام رسانده‌اند. اين مدرك معادل سال يازدهم مدارس آمريكا يا كانادا است.

Foundation در نیوزیلند این دوره یک دوره تحصیلی یک ساله و پیش نیاز ورود به دانشگاههای نیوزیلند میباشد که شامل افرادی است که دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشند.

تحصیل در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس

دانشگاههای دولتي زیادی در نيوزيلند وجود دارد و همگي آنها در سطح بين‌المللي شناخته شده هستند. هر كسي كه بتواند شرايط ورود به دانشگاه مورد نظر در نیوزیلند را بدست آورد مي‌تواند وارد اين دانشگاهها شود و در سطح دانشگاه دانشجويان مي‌توانند در رشته‌هاي كارشناسي، كارشناسي ارشد و دوره دكتري در نیوزیلند ادامه تحصيل بدهند. داشتن مدرك دانشگاهي از نيوزيلند مي‌تواند راه‌گشاي تحصيلات بعدي در آمريكا و انگليس باشد.

Bachelor  در نیوزیلند شامل سه‌ تا شش‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است.طول‌ تحصیل‌ در این‌ دوره‌ به‌ رشته‌ بستگی‌ دارد. اکثر رشته‌های‌ علوم‌ پایه ، مهندسی ، کشاورزی‌ و علوم‌ انسانی‌ سه‌ تا چهار سال ، رشته‌های‌ معماری ، دندانپزشکی‌ و دامپزشکی‌ پنج‌ سال‌ و رشته‌های‌ پزشکی‌ شش‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد.. داشتن IELTS 6 برای این دوره الزامی است. برای‌ دوره‌های‌ سه‌ ساله‌ Bachelor بعد از یک‌ سال‌ تحصیل(که‌ در مجموع‌ چهار سال‌ می‌شود) مدرک‌ Honours صادر می‌شود و دوره‌های‌ چهار ساله‌ Bachelor به‌ چهار دسته‌ Second,FirstوThird تقسیم می‌شود. بدیهی‌ است‌ که‌ مدرک‌Honours – First بالاترین‌ و Thirdپایین‌ ترین‌ سطح‌ را دارد.

 

‌اخذ مدرک‌Post Gradute Diploma نیز بعد از گذراندن‌ دوره‌های‌Foundation, Diploma یا Bachelor در دانشگاه‌های‌ این‌ کشور میسر می‌شود. با دروس‌ این‌ دوره‌ معمولاً‌ یک‌ دوره‌ پژوهش‌ نیز همراه‌ است‌ که‌ یک‌ تا سه‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد و مدت‌ آن‌ به‌ برنامه‌ آموزشی‌ و رشته‌ بستگی‌ دارد.

Pre-master در نیوزیلند

این دوره طی یک سال به طول می انجامد و دوره پیش نیاز فوق لیسانس است برای کسانی که میخواهند با مدرک فوق دیپلم ادامه تحصیل دهند شرط ورود به این دوره داشتن حداقل IELTS 5.5 است و حداکثر سن ۳۵ سال می باشد.

Master در نیوزیلند

برای ورود به‌ این‌ دوره ، امتحانی‌ صورت‌ نمی‌ گیرد ، بلکه‌ با توجه‌ به‌ نمرات‌ دوره‌Bachelor و معرف‌های‌ ارائه‌ شده‌ پذیرش‌ صادر می‌شود. طول‌ مدت‌ این‌ دوره‌ به‌ نوع‌ مدرک‌ Bachelor بستگی‌ دارد ، بدین‌ صورت‌ که‌ دو سال‌ تحصیل‌ بعد از دوره‌ سه‌ ساله‌Bachelor و یک‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دوره‌ چهار ساله‌ Bachelor Honours لازم‌ است . دوره‌های‌Master با درس‌ و پژوهش‌ همراه‌ است.

PhD در نیوزیلند

این دوره‌ فقط‌ پژوهشی‌ است یعنی معمولا تحت عنوان دوره های by research‌ مطرح میگردد. و مدتش‌ حداقل‌ ۳ سال‌ و حداکثر ۶ سال‌ است ، که‌ در پایان‌ دانشجو باید از پایان‌ نامه‌ خود شفاهاً‌ دفاع‌ کند ، البته‌ در برخی‌ موارد از دانشجویان‌ امتحان‌ کتبی‌ نیز گرفته‌ می‌شود.

در نظام‌ آموزشی‌ نیوزیلند ، همانند انگلستان‌ گرفتن‌ مدرک‌ PhD به‌ طور مستقیم ، پس‌ از Bachelor نیز امکان‌پذیر است‌ که‌ در این‌ صورت‌ دانشجو بایستی‌ وضعیت‌ علمی‌ کاملاً‌ مطلوبی‌ داشته‌ باشد.

امکان ۲۰ ساعت کار در حین تحصیل برای همه دانشجویان و دانش‌آموزان در نیوزیلند وجود دارد. هر یک از این دانشجویان می‌توانند در حین ترم تحصیلی خود تا بیست ساعت در هفته و در هنگام تعطیلات به طور تمام وقت به کار بپردازند. اجازه کار بلافاصله پس از آغاز تحصیل در نیوزیلند فراهم می‌شود. هزینه های زندگی در نیوزیلند برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا ، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل در کشور نیوزیلند می باشد . هزینه های دانشگاه های نیوزیلند نیز بصورت میانگین سالیانه ۲۰ تا ۳۰هزار دلار می باشند.

لیست دانشگاههای‌ نیوزیلند

لیست دانشگاههای‌ نیوزیلند

 

‌‌ تحصیلات‌ پیش‌ دانشگاهی‌

‌  تحصیلات‌ ابتدایی‌(Primery Education)  در این‌ کشور از ۶ سالگی‌ آغاز می‌شود و ۸ سال‌ به طول‌ می‌ انجامد.  با اتمام‌ تحصیلات‌ دوره‌ ابتدایی، تحصیل‌ در دبیرستان‌( Secondary Education ) که‌ شامل‌ یک‌ دوره‌ ۵ ساله‌ است‌ آغاز می‌شود و در مجموع‌۱۳ سال‌ تحصیلی میگردد, البته‌ دروس‌ دانش‌آموزان‌ در سال‌ یازدهم‌ از ۵ سال تبدیل‌ به‌ دروس‌ اختصاصی‌ می‌شود .در پایان‌ سال‌های‌ یازدهم‌   (School Certificate), دوازدهم‌ (Sixth From Certificate)  و سیزدهم   (National Certificate, Higher School Certificate) سه نوع مدرک‌ دبیرستانی‌ صادر می‌شود که‌ هر کدام‌ به‌ ترتیب‌ برای‌ ورود به‌ یک‌ دسته‌ از مراکز آموزش‌ عالی‌ مانند کالج‌ها، پلی‌ تکنیک‌ها و دانشگاه‌ها معتبر است.

البته‌ در نیوزیلند نظام‌ نوین‌ آموزشی‌ (NQF)معرفی‌ و جایگزین‌ نظام‌ قبلی‌ شده‌ است .در این‌ مجموعه‌ دانش‌آموز از سال‌ یازدهم به بعد نظام‌ Modular را طی‌ می‌کند که‌ در آن‌ هر کس‌ حق‌ انتخاب‌ دروس‌ دلخواه‌ خود را دارد و با موفقیت‌ در امتحانات‌ در نظام‌ جدید آموزشی‌ فقط‌ یک‌ نوع‌ دیپلم‌ دبیرستان‌(National Certificate)  دریافت‌ می‌کند.

نظام‌ آموزشی‌NQF  تمام‌ دوره‌ پیش‌ دانشگاهی، دانشگاهی‌ و تحصیلات‌ تکمیلی‌ را تحت‌ پوشش‌ قرار می‌دهد و از این‌ رو کلیه‌ تحصیلات‌ به‌ نظام‌ واحدی‌ تبدیل‌ شده‌ است

 

 

دوره‌های‌ تحصیلی‌

 • New Zealand Certificate: پس از ۵ سال تحصیل نیمه وقت، با شرط داشتن دیپلم دبیرستان طی می شود.
 • New Zealand Diploma ,Undergraduate Diploma: شامل‌ یک‌ سال‌ پژوهش‌ و کار بعد از دوره New Zealand Certificate است
 • Bachelor: شامل سه‌ تا شش‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ است. طول‌ تحصیل‌ در این‌ دوره‌ به‌ رشته‌ بستگی‌ دارد. اکثر رشته‌های‌ علوم‌ پایه، مهندسی، کشاورزی‌ و علوم‌ انسانی‌ سه‌ تا چهار سال، رشته‌های‌ معماری، دندانپزشکی‌ و دامپزشکی‌ پنج‌ سال‌ و رشته‌های‌ پزشکی‌ شش‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد. مدارک‌ دوره‌ Bachelor را می‌توان‌ به‌ صورت‌ Honours گرفت. برای‌ دوره‌های‌ سه‌ ساله‌Bachelor بعد از یک‌ سال‌ تحصیل (در مجموع‌ چهار سال‌ می‌شود) مدرک‌ Honoursصادر می‌شود و دوره‌های‌ چهار ساله‌ Bachelor   به‌ چهار دسته‌ Second (1 and 2), First,Third تقسیم می‌شود. بدیهی‌ است‌ که‌ مدرک‌Honours – First   بالاترین‌  Third  پایین‌ترین‌ سطح‌ را دارد.
 • Post Gradute Diploma,PGD:  نیز بعد از گذراندن‌ دوره‌های‌New Zealand Diploma یاBachelor  در دانشگاه‌های‌ این‌ کشور میسر می‌شود. با دروس‌ این‌ دوره‌ معمولاً‌ یک‌ دوره‌ پژوهش‌ نیز همراه‌ است‌ که‌ یک‌ تا سه‌ سال‌ به‌ طول‌ می‌انجامد و مدت‌ آن‌ به‌ برنامه‌ آموزشی‌ و رشته‌ بستگی‌ دارد.
 • Master: برای ورود به‌ این‌ دوره، امتحانی‌ صورت‌ نمی‌گیرد، بلکه‌ با توجه‌ به‌ نمرات‌ دوره‌Bachelor و معرف‌های‌ ارایه‌ شده‌ پذیرش‌ صادر می‌شود. طول‌ مدت‌ این‌ دوره‌ به‌ نوع‌ مدرک‌Bachelor بستگی‌ دارد، بدین‌ صورت‌ که‌ دو سال‌ تحصیل‌ بعد از دوره‌ سه‌ ساله‌Bachelor و یک‌ سال‌ تحصیل‌ بعد از دوره‌ چهار ساله‌Bachelor (Honours)   لازم‌ است .دوره‌های‌Master  با درس‌ و پژوهش‌ همراه‌ است.
 • .D: این دوره‌ فقط‌ پژوهشی‌ است‌ و مدتش‌ حداقل‌ 3 سال‌ و حداکثر ۶ سال‌ است، که‌ در پایان‌ دانشجو باید از پایان‌ نامه‌ خود شفاهاً‌ دفاع‌ کند، البته‌ در برخی‌ موارد از دانشجویان‌ امتحان‌ کتبی‌ نیز گرفته‌ می‌شود.

در نظام‌ آموزشی‌ نیوزیلند، همانند انگلستان‌ گرفتن‌ مدرک‌Ph.D.   به‌ طور مستقیم، پس‌ ازBachelor نیز امکان‌پذیر است‌ که‌ در این‌ صورت‌ دانشجو بایستی‌ وضعیت‌ علمی‌ کاملاً‌ مطلوبی‌ داشته‌ باشد.

 

 

‌نحوه‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌

 • ‌‌مدارک‌ New Zealands Diploma, New Zealand Certificate و کلیه‌ مدارک‌ ۲ یا سه‌ سال‌ تحصیل‌ که‌ منجر به‌ اخذ مدرک‌  Bachelor  نمی‌شود، بعد از دیپلم‌ دبیرستان،”کاردانی” ارزشیابی‌ می‌شود.
 • مدارک‌ ذکر شده‌ در بند یک‌ به‌ همراه  (Post Gradute Diploma -PGD)در مجموع‌ “کارشناسی”  ارزشیابی‌ می‌شود.
 • مدارک Bachelorبعد از دیپلم‌ دبیرستان‌ از دانشگاه‌های‌ گروه‌ ۱و ۲ ،”کارشناسی” ارزشیابی‌ می‌شود.
 • ‌‌برای‌ مدارک‌ PGD، بعد از کارشناسی، فقط‌ صحت‌ صدور صادر می‌شود.
 • ‌‌مدارک‌ Master از دانشگاه‌های‌ گروه‌۱ با شرط‌ داشتن‌ مدرک‌ کارشناسی،”کارشناسی‌ ارشد” ارزشیابی‌ می‌شود.
 • مدارک‌h.D از دانشگاه‌های‌ گروه‌ ۱ با شرط‌ داشتن‌ مدرک‌ کارشناسی‌ ارشد،”دکترا”  ارزشیابی‌ می‌شود.

 

‌معرفی‌ دانشگاه‌های‌ نیوزیلند

‌ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌

عالی‌ زلاندنو، گروه‌ یک‌ (ممتاز( برای‌ کلیه‌ دوره‌های‌ تحصیلی

۱ University of Auckland
۲ University of Canterbury
۳  Lincoln University
۴  Massey University
۵  University of Otago
۶  Victoria University of Wellington
۷  The University of Waikato
۸ Aukland University of Technology

 

مراکز آموزش‌

عالی‌ و پلی‌ تکنیک‌ها(Polytechnics)   در نیوزیلند، گروه‌ دو، فقط‌ تا سطح‌ کارشناسی(لیسانس) ارزشیابی‌ می‌شود

۱  Auckland University of Technology

صرفاً در مقطع کارشناسی ارشد با شرط آزمون

قابل بررسی و ارزشیابی می باشد.

۲  Wellington Institute of Technology
۳  Christchurch Polytechnic
۴ از تلفیق دو دانشگاه Universal College of Learning (UCOL) (Manawatu Polytechnic و  Wanganui Regional Community Polytechnic 
۵  Manukau Institute of Technolgy 
۶  Nelson Marlborough Institute of Technology
۷  Northland Institute of Technology 
۸ Otago Polytechnic
۹  Southern Institute of Technology
۱۰  Tairawhiti Polytechnic
۱۱  Unitec New Zealand
۱۲  Waiariki Institute of Technology 
۱۳  Waikato Institute of Technology 
۱۴  Messay University-Wellington
۱۵  Whitireia Community Polytechnic

 

‌‌جدول‌ چگونگی‌ ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌ دانشگاههای‌ نیوزیلند

 مدارک شرایط ارزشیابی
 New Zealand Certificate

New Zealand Diploma

 

      ۲یا ۳ سال

تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان

کاردانی
دوره‌های فوق

+PGC

Bachelor

 

مجموع تحصیلات

۳یا ۶ سال تحصیل بعد از دیپلم دبیرستان از دانشگاه‌های گروه ۱و ۲

 

کارشناسی

Master ۱یا ۲ سال تحصیل بعد از کارشناسی از دانشگاه‌های گروه یک  

کارشناسی ارشد

‍Ph.D. ۳تا ۶ سال تحصیل بعد از دوره کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های گروه یک  

دکترا

 

ویزای استرالیا

استرالیا، بی تردید زیباترین قاره جهان است.اخذ ویزای توریستی استرالیا برای سفر به سرزمینی پهناور با بیشترین تنوع زیستی و گیاهی، با عجایب طبیعی خارق العاده و بی نظیر، بهترین گزینه برای متفاوت سپری کردن تعطیلات است. مسافرت به استرالیا، تجربه ای زیبا و خاطره انگیز است که در هیچ جای دیگر، قابل دستیابی نیست.

آب و هوای استرالیا معتدل است و همین خصوصیت، استرالیا را در چهار فصل سال، مقصد توریست ها می نماید. استفاده از فرصت تعطیلات سال نو میلادی، شما را با جشن ها و فستیوال های داخلی بی نظیری مواجه می کند. در حال حاضر، سفارت استرالیا در تهران، درخواست های ویزا را به صورت آنلاین می پذیرد و با این تدبیر، زمان رسیدگی و صدور ویزا بسیار کوتاه شده است. اخذ ویزای توریستی استرالیا، نیاز به مصاحبه یا مراجعه حضوری ندارد و کلیه مراحل از ابتدا تا انتها، به صورت آنلاین انجام می پذیرد.

ویزای توریستی استرالیا برای افرادی است که می خواهند برای مسافرت، دیدار اهالی خانواده از جمله والدین، فرزندان، برادر، خواهروفامیل، یا برای قرارهای کاری یا شرکت در سمینارها به استرالیا سفر کنند.

در حال حاضر، متقاضیان ویزای توریستی استرالیا، از طریق ویزای زیر گروه ۶۰۰، اقدام می کنند. این ویزا بنا به درخواست متقاضی، ۳.۶ ماهه است. این ویزا به صورت الکترونیکی صادر شده و در پاسپورت متقاضی، چاپ نمی شود. متقاضی با در دست داشتن تایید سفارت مبنی بر داشتن ویزا میتواند به استرالیا مسافرت کند.

هدف از سفر به استرالیا:

ویزای توریستی استرالیا برای کسانی است که مایلند برای بازدید این کشور، قرار ملاقات کاری و یا بازدید اقوام و دوستان به این کشور سفر کنند. دارندگان این ویزا، مجاز به کار و شرکت در دوره های آموزشی بیشتر از ۳ ماه نیستند. همچنین، امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و یا سایر ویزاها نیز وجود ندارد.

 

ویزای توریستی شماره 600 استرالیا به چند زیرشاخه تقسیم می شود که مهم ترین آنها عبارتند از:

 • ویزای توریستی استرالیا:

اگر قصد سفر به استرالیا به عنوان توریست را دارید. همچنین اگر پدرو مادر یا فرزندان شما در استرالیا هستند و می خواهید به ملاقات آنها بروید این شاخه بهترین انتخاب برای شما می باشد. ویزای توریستی استرالیا را می توانید از ایران و به صورت آنلاین دریافت کنید. هزینه این ویزا 135 دلار استرالیا می باشد.

اگر از استرالیا اقدام کردید هزینه ویزا 340 دلار استرالیا می باشد.

با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار ندارید و فقط تا 3 ماه می توانید تحصیل کنید.

معمولا پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز است که تا یک سال اعتبار دارند.

مدت اعتبار این ویزا بین 3، 6 و 12 ماه است.

 • ویزای توریستی فامیلی استرالیا:

اگر خواهر و برادر یا اقوام یا دوستان شما در استرالیا هستند و شما قصد دیدار آنها را با دعوت نامه دارید معمولا این مسیر برای دریافت ویزای توریستی استرالیا از همه بهتر می باشد. در این روش معمولا شخصی که در استرالیا است و دعوت نامه ارسال می کند بین 5000 تا 15000 دلار استرالیا به عنوان امانت نزد دولت استرالیا می گذارد و بعد از اینکه شما به استرالیا رفتید و بازگشتید مبلغ خود را پس می گیرد.

برای دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا می توانید از ایران و به صورت آنلاین اقدام کنید. هزینه ویزای توریستی فامیلی 135 دلار استرالیا می باشد.

با دریافت ویزای توریستی فامیلی استرالیا شما اجازه کار ندارید و فقط تا 3 ماه می توانید تحصیل کنید.

معمولا پلیس چک و آزمایشات پزشکی مورد نیاز است که تا یک سال اعتبار دارند.

مدت اعتبار این ویزا بین 3، 6 و 12 ماه است.

 • ویزای توریستی بیزینسی استرالیا

اگر قصد سفر به استرالیا برای شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری و از این قبیل موارد را دارید، می بایستی از شاخه ی ویزای توریستی بیزینسی استرالیا اقدام کنید.

ویزای توریستی بیزینسی استرالیا را می توانید به صورت آنلاین اقدام و دریافت نمائید. هزینه این ویزا 135 دلار استرالیا می باشد.

مدت اعتبار این ویزا معمولا 3، 6 یا 12 ماه است.

آزمایشات پزشکی و پلیس چک مورد نیاز است.

با دریافت این ویزا شما اجازه کار در استرالیا را ندارید و می توانید حداکثر به مدت 3 ماه  تحصیل کنید.

برای دریافت ویزای بیزینسی سمینارها می توانید از سابکلاس 459 و 456 هم استفاده نمائید.

هزینه ی ویزای توریستی استرالیا:

هزینه بررسی پرونده متقاضی توسط سفارت، از جولای ۲۰۱۵، ۱۳۵ دلار استرالیا می باشد. این هزینه در صورت رد پرونده توسط سفارت، مسترد نمی شود. برای اطلاع از هزینه ی خدمات این دفتر، با ما تماس بگیرید.

زمان رسیدگی ویزای توریستی استرالیا:

مدت زمان رسیدگی به پرونده ی ویزای توریستی ۱ ماه است. اما تجربه نشان داده است که استفاده از سیستم آنلاین این زمان را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.

مدارک لازم برای ویزای توریستی استرالیا:

 • پرکردن فرم برای هر نفر مجزا  الزامی می باشد.
 •  فرم شماره 1419 یا فرم شماره 1418 یا فرم شماره 1415 را پر کنید. با مشاور خود برای اطلاع از تکمیل فرم صحیح مشورت نمایید.
 • پاسپورت متقاضی و همراهان الزامی می باشد.
 • اگر بچه زیر18 سال همراه دارید که یکی از والدین یا هر دوی والدین همراه او نیستند فرم های 1229 پر شوند و اظهارنامه قانونی که بچه تحت تکلف شماست یا رضایت نامه دارد.
 • اگر بچه شما در استرالیا تحت تکلف کسی بود، شخص مورد نظر فرم 1257 را پرکند.
 • یک قطعه عکس 3.5*4.5 از هر نفر لازم می باشد. عکس موردنظر می بایست با پشت زمینه ی سفید و از شانه به بالا باشد. همچنین نام و نام خانوادگی خود را پشت عکس بنویسد.
 • شناسنامه و کارت ملی متقاضیان و همراهان لازم می باشد.
 • تصویر پاسپورت الزامی می باشد. اگر سفر های دیگری در پاسپورت شما درج شده است، تصویر آنها را هم در پرونده قرار دهید.
 • پرینت حسابها، فیش حقوقی و مدارک مربوط به حساب بانکی.
 • گواهی اشتغال به کار یا کارت دانشجویی و مواردی از این قبیل که فعالیت فعلی شما را نشان می دهد.
 • اگر دعوت نامه ای از فامیل یا آشنای خود دارید، آن را ضمیمه کنید. اگر آنها خرج سفر شما را می دهند، حساب بانکی آن ها نیز لازم است.

سایر مواردی که نشان دهد قصد بازگشت به کشور خود را دارید شامل:

 • نامه از کارفرما که شما قصد بازگشت دارید.
 • نامه ثبت نام در دانشگاه یا مدرسه و…
 • سند اموال و دارایی هایی که شما در کشور دارید.
 • اگر توریستی به استرالیا سفر می کنید، برنامه ی سفر خود را دقیق عنوان کنید. (شاخه توریستی).
 • سند ازدواج (در صورت متاهل بودن) یا سندطلاق یا سند فوت همسر (شاخه توریستی فامیلی)
 • مدارکی که نشان دهد چرا برای بیزینس یا سمینار به استرالیا می روید. (شاخه توریستی بیزینسی).
 • نامه دعوت نامه ای از سازمان مربوطه که شما از طرف آن دعوت شده اید.
 • جزئیات ثبت نام کنفرانس
 • نامه ای از طرف دعوت کننده که دلیل سفر شما را عنوان می کند.
 • برنامه ی دقیق سفرتان را عنوان کنید. شماره تلفن افرادی که برای ملاقات با آنها می روید بگذارید.
 • مهارت های شغلی و تحصیلی خود را بیان کنید.
 • از شغل فعلی خود و شرح وظایف خود بیان کنید.
 • مدارکی که نشان می دهد شرکتی که شما برای آن کار می کنید، یک شرکت بیزینسی است. مثلا کد مالیاتی شرکت، شماره ثبت شرکت، گزارش های سالیانه

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا

 

هزینه زندگی دانشجویی برای یک نفرمجرد در استرالیا سالانه معادل 20000 دلار استرالیا می باشد.

اداره مهاجرت و محافظت از مرزهای استرالیا هزینه زندگی دانشجویی لازم برای دریافت ویزای تحصیل را از تاریخ اول جولای 2016  برای یک دانشجوی مجرد 19830 دلار در سال میداند.

این مبلغ جدای از شهریه دانشگاه بوده و بسته به شیوه زندگی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویان متأهل باید سالانه 7000 دلار به ازای همسر و 4000 دلار به ازای هر یک از فرزندان خود به این مبلغ اضافه نمایند. شکی نیست که در استرالیا در ازای پولی که می پردازید، بیشترین بهره را می برید. ارزش پول در استرالیا به مراتب بالاتر از دیگر نقاط جهان از جمله ایالات متحده امریکا و بریتانیا است. مردم استرالیا از یکی از بالاترین استانداردهای جهانی زندگی برخوردار هستند.

یک دانشجوی خارجی هر هفته به طور متوسط مبلغی معادل 360 دلار استرالیا می پردازد که شامل موارد زیر می باشد:

 • خوابگاه
 • غذا
 • پوشاک
 • تفریحات
 • حمل و نقل
 • تلفن

به خاطر داشته باشید که این مبلغ بسته به محل زندگی، شیوه زندگی و حتی رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها بدست آورید. بهتر است بدانید یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد هزینه های زندگی، صحبت کردن با مشاوران دانشگاه مورد نظرتان است.

بیمه دانشجویی استرالیا (OSHC)

همانطور که می دانید بیمه دانشجویی اجباری می باشد. به طور معمول مراکز آموزشی خود ترتیب این بیمه را برای دانشجو می دهند. هزینه ی بیمه برای یک شخص مجرد سالانه 600 دلار استرالیا و برای یک زوج 3000 خانواده 5000 دلار می باشد. در نظر داشته باشید که هزینه بیمه اجباری است و نمی توانید آن را از مخارج خود حذف کنید. لازم به ذکر است که می بایست خود را قبل از ورود به خاک استرالیا برای طول دوره تحصیلی  بیمه نمایید.

 

شهریه دانشگاه ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی

همانطور که می دانید دانشجویان خارجی می بایست شهریه دانشگاه خود را پیش از شروع هر ترم بپردازند. آگاه باشید که برخی مؤسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز مانند کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری دارند. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما بوده در حالی که دیگر هزینه ها مانند خرید کتاب و نوشت افزار عمومی می باشند. بیشترین اطلاعات را در این زمینه می توانید از مؤسسه آموزشی خود دریافت نمایید.

 

هزینه های تحصیلی

ممکن است دوره های ارزانتر و یا گرانتری نیز در استرالیا وجود داشته باشند

 • مدارس دولتی: بین 10000 تا 18000 دلار استرالیا در سال
 • مدارس خصوصی: بین 25000تا 60000دلار استرالیا در سال
 • پیش دانشگاهی (طول دوره ۱ تا ۲ سال): بین25000 تا 30000دلار استرالیا در سال
 • دانشگاه -کارشناسی (طول دوره از ۲/۵ تا ۵ سال)، کارشناسی ارشد (طول دوره از ۱ تا ۳ سال) و دکتری (طول دوره از ۲/۵ تا ۵ سال) و غیره: بین 25000 تا 35000 دلار استرالیا در سال
 • پزشکیو دندانپزشکی (طول دوره بین ۴ تا ۷ سال): بین 45000 تا 70000 دلار استرالیا در سال
 • دوره های زبان: بین 300 تا 400 دلار استرالیا در هفته
 • هزینه زندگی: سالانه حداقل 20000 دلار استرالیا

به طور کلی تمامی دانشگاه های استرالیا از خوابگاه های مناسب برخوردار هستند. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر به خوابگاه دانشجویی مراجعه نمایید.

به خاطر داشته باشید که دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته در ایام تحصیل٬ و به صورت نامحدود در تعطیلات کار دانشجویی داشته باشند. ایلیاد استرالیا دانشجویان علاقه مند به کار دانشجویی را  در صورت داشتن شرایط برای چند ساعت استخدام مینماید و در صورت رضایت از عملکرد معرفی نامه برای مشاغل دیگر صادر می شود.

لیست دانشگاههای استرالیا

لیست دانشگاههای استرالیا

New South Wales

Macquarie University
University of Western Sydney
University of Newcastle
University of Wollongong
University of Southern Queensland
Southern Cross University
Victoria University
Charles Sturt University
Curtin University
SIBT
Pathway to Macquarie University
Insearch – UTS
ELSIS/ ZBA
Pathway to Victoria University
UNSW Global
Kaplan International
Kingsway Institute
King’s Own Institute
MEGA Group
Pathway to University of Canberra
Academies Australasia
English Language School/English
Language Company
APIC
Aspire Institute
Cass Training International College
AIPE
Australian Pacific College
Holmes Institute
Newcastle International College
Pathway to University of New South Wales
Taylors College
Pathway to University of Sydney
Melbourne Institute of Technology
Federation University
Navitas English
TAFE NSW
Martin College
Embassy CES
Greenwich College
Strathfield College
Queen Anne Business College
City Institute
Kaplan Business School
Alphacrucis College

Victoria

La Trobe University
Charles Sturt University
Embassy CES
Latrobe Melbourne
Martin College
Hawthorne Melbourne
MIBT as pathway to Deakin
University
Kaplan International
Unilink as pathway to Swinburne
Holmes Institute
Victoria University through ECA
Global
Australian Catholic University
through ECA Global
Kangan Institute

Queensland

Griffith University
Bond University
Griffith College
Lexis English
Langports Language School
Browns Language School
Gold Coat Institute of TAFE
University of Sunshine Coast through ECA Global

Western Australia

PIBT as pathway to Edith Cowan
University
Navitas English
Milner Institute
Murdoch Institute of Technology

South Australia

SAIBT as pathway to University of South Australia
Eyensbury as pathway to University of Adelaide
CELUSA
Bradford College- University of Adelaide

Northern Territory

Charles Darwin University

Tasmania

University of Tasmania