اوکراین2019-07-19T11:15:54+00:00
آقای محمودی. اوکراین
آقای محمودی. اوکراین

زندگی و تحصیل در اوکراین

مشاوره تحصیلی ( دانشگاهی، مدرسه ای، آموزش زبان ) ، زندگی ، تجارت و ….. در سفر به اوکراین

موسسه ایرانیان مقیم خارج از کشور ضمن هماهنگی با نماینده موسسه در کشوراوکراین، ( آقای محمودی) در خصوص سفر به این کشورها، تحصیل، آموزش زبان در محل ، تجارت و …. همچنین سایر موضوعات مربوط به این کشورها، آمادگی دارد تا با ارائه انواع مشاوره در زمینه های فوق ، به علاقمندان ، تجار و دانشجویان مساعدت نماید.

علاقمندان جهت دریافت هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل نمایند.

info@iraniantop.com

تحصیل در اوکراین

اعزام دانشجو و تحصیل در اکراین

این موسسه اطلاعات مفیدی در رابطه با تحصیل در اکراین ، دانشگاه های اوکراین و آموزش و پرورش در اختیار خواننده قرار می دهد، دانشجویان از سراسر جهان به منظور تصمیم گیری در مورد تحصیل در خارج از کشور تمام اطلاعات لازم در رابطه با کشور مورد نظر خود را قبل از اقدام کسب میکنند. این نوشته اطلاعات مفیدی راجع به اعزام دانشجو و تحصیل در اکراین در اختیار شما قرار می دهد.

آب و هوا کشور اوکراین عمدتا قاره است. در ماه های نوامبر C 10+ ، در ماه جولای  C 30-35+ و متوسط دما در ژانویه 5 – درجه است.

راه های متعددی جهت مهاجرت به اوکراین وجود دارد. مهاجرت تحصیلی به اکراین و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد. در تمام روش ها پس از اینکه شخص چندین سال در کشور مورد نظر اقامت داشت می تواند برای تابعیت آن کشور اقدام کند.

اعزام دانشجو و تحصیل در اکراین رشته پزشکی و دندانپزشکی

شما می توانید برای کسب مشاوره رایگان تلفنی در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اوکراین با مشاورین ما در تهران تماس حاصل فرمائید. موسسه در تمامی مسیر مهاجرت شما می تواند در اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران و وزارت بهداشت به متقاضیان کمک کند.

رشته پزشکی عمومی (MBBS) در بین رشته های تحصیلی و متقاضیان بین المللی در اوکراین بسیار محبوب است و با توجه به گزارش وزارت آموزش و پرورش اوکراین توسط 31 درصد از جوانان خارجی برای تحصیل انتخاب شده است. سطح کیفیت بالا اما مقرون به صرفه، این کشور را تبدیل به مقصد مورد علاقه برای دریافت مدرک در حوزه پزشکی در اروپا برای افراد جوان تبدیل کرده است.

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای مهاجرت به اوکراین وجود دارد، اما بسیاری افراد جهت مهاجرت به اوکراین معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند.

تحصیل در اکراین موسسه پلی تکنیک کیف (Kyiv)

یکی از بهترین دانشگاه فنی در اروپا در اوکراین قرار دارد و نام آن Kyiv  می باشد. این دانشگاه دارای امتیاز بالا در UA می باشد. موسسه Kyiv  در سال، 1898 تاسیس شد. دانش آموزان این دانشگاه در بهترین شرکت ها در سراسر جهان مانند گوگل، فیس بوک، مایکروسافت و غیره کار می کنند.

تحصیل در اوکراین دانشگاه کسب و کار و قانون Lviv (LUBL)

این دانشگاه در سال 2003 ایجاد شد. در حال حاضر یکی از بهترین دانشگاه های اقتصاد و کسب و کار در اوکراین برای مطالعه دانش آموزان بین الملل است.

تحصیل در اکراین دانشگاه ملی “Lviv پلی تکنیک” (NU LP)

این دانشگاه به عنوان بهترین دانشگاه فنی در اوکراین در سال 2015 شناخته شد. این دانشگاه در سال 1844 افتتاح شد. از سال 1991 بخش مقدماتی خدمات آموزشی برای دانشجویان بین المللی که در آرزوی تحصیل در موسسات آموزش عالی از اوکراین هستند را ارائه می دهد.

دانشگاه ملی دامپزشکی و بیوتکنولوژی لویو

دانشگاه ملی دامپزشکی و بیوتکنولوژی لویو استپان یک مرکز قدرتمند آموزشی و علمی، شناخته شده برای تحصیل در اوکراین است، این دانشگاه همکاری تنگاتنگی با تولید محصولات کشاورزی و آموزش متخصصان مجرب  در این زمینه را دارا است.

موسسه کسب و کار و فناوری کیف (Kyiv)

موسسه کسب و کار و فناوری کیف از نوآوری آموزش و پرورش و آموزش بسیار حرفه ای برخوردار است. KIBiT جزو 10 دانشگاه خصوصی برتر در اوکراین است. مدرسه کسب و کار این دانشگاه یکی از مدارس کسب و کار برتر جهان شناخته شده است. شهروندان خارجی برای پذیرش در این دانشگاه بایستی در یک مصاحبه شرکت کنند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی اوکراین بسیار بالاتر است.

هزینه های زندگی در اکراین

هزینه زندگی برای دانشجویان در اوکراین پایین و مقرون به صرفه است. پوشش هزینه محل اقامت، غذا، کتاب و غیره در حدود قیمت 250 $ به 400 $ در ماه تخمین زده شده است.

هزینه های اعزام دانشجو و تحصیل در اکراین

شهریه دانشگاه های اوکراین پایین و مقرون به صرفه می باشد. معمولا از 1500 دلار تا $ 3،500 در هر سال برای رشته های مهندسی، علوم پایه و مدیریت و 3500 دلار تا $ 4000 برای رشته های مرتبط با پزشکی و دندانپزشکی اوکراین متغیر است. منظور از هزینه اعزام دانشجو به اوکراین، هزینه های تحصیل می باشد.

به کمک اخذ بورسیه شهریه شما کاهش خواهد یافت یا به طور کامل حذف خواهد شد. بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اوکراین معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اوکراین  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراوکراین برای شما امکان پذیر میگردد.

در حالی که برای تحصیل در در دانشگاه های اوکراین دانشجویان می توانند توسط برنامه تبادل دو طرفه دانشجو با دانشگاه های خارجی مختلف در آلمان، سوئد، فنلاند را، بررسی جمهوری، لهستان، بلغارستان، رومانی، فنلاند و غیره وارد این دانشگاه ها گردند.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اوکراین در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های اوکراین با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

دانشجویان بین المللی می توانند همزمان با تحصیل شغل پاره وقت داشته باشند و از زندگی و تحصیل در دانشگاه اوکراین لذت ببرید و در سه ماه تابستان در طول تعطیلات در کشورهای مانند انگلستان، ایالات متحده، سوئد، فنلاند و دیگر اتحادیه اروپا کشورها به کار بپردازند.

همه دانشگاه های اوکراین طیف گسترده ای از برنامه های آموزشی با تمام استانداردهای آموزش و پرورش اروپایی ارائه می کنند. تمام برنامه های ارائه شده، در تمامی شاخه ها نظیر حمل و نقل هوایی، مدیریت کسب و کار، پزشکی، مدیریت هتل، مهندسی و … می باشند. هر چند غالب برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می شود، تعداد زیادی از دانش آموزان با حضور در دوره های زبان اوکراینی، به دنبال دریافت میزیت ها بیشتر برای کار و زندگی و آشنایی با فرهنگ کشور اوکراین هستند.

مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی بین المللی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد موجود است.

تحصیل در اوکراین بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است زبان تحصیل در این کشور به زبان اوکراینی و انگلیسی می باشد.

دانشجویان بین المللی می تواند در یک خوابگاه (واقع در نزدیکی دانشگاه و مجهز با تمام امکانات مدرن) زندگی کنند و یا یک آپارتمان شخصی اجاره کنند. هزینه های اجاره در اوکراین بسیار پایین است و شما همیشه می توانید ک آپارتمان را با دانشجویان دیگر به صورت اشتراکی اجاره کنید. هزینه اسکان در حدود  $ 500 – $ 1300 بسته  به نوع مسکن انتخابی شما دارد.

همانطور که شهریه، در اوکراین پایین ترین نرخ را در اروپا داد. دانشگاه های مختلف دارای شارژ هزینه های مختلف آموزشی هستند. شهریه بستگی به دوره انتخابی شما دارد. به طور متوسط، یک سال تحصیل در دانشگاه اوکراین به طور تقریبی $ 3.600 هزینه دارد، که بسیار ارزانتر از دیگر کشورهای اروپایی است.

هزینه زندگی دانشجویی دراوکراین یکی از موارد مهمی است که تعیین کننده روند مهاجرت به یک کشور می باشد. بنابراین قبل از اقدام در رابطه با آن تحقیقات لازم را به عمل آورید.

آموزش عالی در این کشور بیش از 1 میلیون دانشجو دارد، موسسات آموزش عالی در اوکراین شکل یک سیستم بزرگ در جهان است. در اوکراین شما می توانید آموزش عالی در دانشگاه (دانشکده های، موسسات) معتبر را تا سطح 3-4th دریافت کنید. پس از 4 سال تحصیل شما می توانید مدرک کارشناسی دریافت کنید، دوره دکتری 5 سال و مدرک کارشناسی ارشد بین پنج و نیم تا 6 سال به طول می انجامد.

در سیستم آموزش و پرورش اوکراین ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اوکراین با یکدیگر متفاوت باشند. شرایط تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اوکراین در دانشگاه های پزشکی تایید وزارت علوم این کشور امکانپذیر است.

تحصیل دانش آموزان بین المللی در مدارس اوکراین

آموزش عالی دانشجویان خارجی در دانشگاه ها، دانشکده ها و موسسات معتبر امکانپذیر است، اما یک مجوز ویژه برای آموزش دانشجویان خارجی نیاز است. تمام دانشگاه ها راهنمایی لازم برای اخذ مجوز را دارند. وزارت آموزش و پرورش در اوکراین کیفیت خدمات آموزشی به دانشجویان خارجی را کنترل می کند.

اسکان در خوابگاه دانشجویان بین المللی در دانشگاه امکانپذیر است. انواع مختلفی از خوابگاه برای دانشجویان وجود دارد. همچنین ممکن است دانشجو با خانواده های اوکراینی زندگی کنند و یا یک تخت از یک خانه را اجاره کنند.

اوکراین یک کشور بزرگ مواد غذایی و کشاورزی با سنت های مختلف پخت و پز است. مواد غذایی مختلف را می توان در مغازه ها، سوپر مارکت ها، بازارهای کشاورزی خریداری کرد. سالن های غذاخوری، رستوران ها و فست فود ها پیشنهادات غذایی مختلفی دارند.

متقاضیان تحصیل در اکراین برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور می توانند به راحتی ویزای تحصیل در اوکراین را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در اوکراین بپردازند.

لازم به ذکر است این موسسه آماده پاسخگوی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به شما دوست و هموطن عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت می باشد.

دانشگاههای پزشکی اوکراین

دانشگاههای پزشکی اوکراین

دانشگاههای پزشکی اوکراین , دانشگاههای پزشکی رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داورسازی، پرستاری به زبان های انگلیسی، روسی و اوکراینی ارائه میدهند.

این دانشگاهها در شهر های مختلف اوکراین پراکنده هستند ،در شهر کیف اوکراین دانشگاههای شفشنکو ، بوگامولتس و شو پیکا قرار دارند.

دانشگاههای که هم اکنون مورد تایید وزارت بهداشت هستند دانشگاههای شفشنکو در شهر کیف و دانشگاه کارازین در شهر خارکف می باشد

شرایط تحصیل در دانشگاههای پزشکی

1.شرط سنی

جهت ورود به دانشگاههای پزشکی اوکراین شرط سنی وجود دارد.

 • سن زیر 25 سال برای افراد دیپلمه

 • سن 30 سال برای افراد دارای کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر مباشد.

2.شرط معدل

دانشجو متقاضی تحصیل نیاید در دروس زیست و شیمی در کل دوره دیپلم (جمع 3 سال ) معدل زیر 14 در این دو درس داشته باشد.همچنین نباید معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی زیز 15 باشد.

3.شرط گذراندن دوره پاتفک

جهت ورود به دانشگاههای علوم پزشکی چه به زبان انگلیسی و چه به زبان روسی ، دانشجوی متقاضی تحصیل در دانشگاههای پزشکی باید دوره پاتفک را بگذراند.

بعد از قبول شدن در دوره پاتفک دانشجو متقاضی تحصیل در دانشگاههای پزشکی اوکراین ، باید امتحان ورودی دانشگاه را شرکت کند.

در صورت قبولی به یکی از دانشگاههای پزشکی اوکراین ورود میکند.

4.پرداخت شهریه و هزینه های مربوط به دانشگاه

شهریه دانشگاههای پزشکی به صورت سالیانه میباشد و دانشجو باید هر سال تحصیلی جدید شهریه خود را به دانشگاه پرداخت نماید.لازم به ذکر است شهریه های دانشگاههای پزشکی در سراسر اوکراین تقریبا به یک اندازه می باشد و در صورتی که سال بعد از ورود دانشجو شهریه دانشگاه افزایش پیدا کند شامل حال دانشجو نمیشود. متقاضی تا آخر دوره تحصیل خود شهریه ای که با آن به دانشگاه ورود کرده است را پرداخت می نماید.

5.نکته مهم

در رشته هایی مانند دندانپزشکی دانشجو سالانه حدود 100 الی 200 دلار هزینه های جانبی باید همراه شهریه خود پرداخت نماید.

این هزینه صرف خرید تجهیزات دندانپزشکی و متریال برای دانشجوی دندانپزشکی میشود.

6.شهریه های سالانه

دندانپزشکی

 • دندانپزشکی به زیان انگلیسی 4500 دلار سالانه

 • دندانپزشکی به زبان روسی 3500 دلار

پزشکی

 • پزشکی به زبان انگلیسی 4200 دلار سالانه

 • پزشکی به زبان روسی 3200 دلار سالانه

داروسازی

 • داروسازی به زبان انگلیسی 3800 دلار سالانه

 • داروسازی به زبان روسی 2800 دلار سالانه

خوابگاه

 • هرینه خوابگاه ماهیانه بین 80 الی 150 دلار می باشد.

7.پرداخت بیمه درمانی

هزینه بیمه درمانی نظر به اینکه چه شرکتی را انتخاب می کنید قیمت آن بین سالانه 50 الی 200 دلار میباشد.

لیست دانشگاههای پزشکی اوکراین به شرح زیر میباشد

در شهر کیف

 • دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

 • دانشگاه پزشکی شفشنکو(مورتایید وزارت بهداشت)

 • آکادمی تخصصی علوم پزشکی کیف شوپی کا

در شهر خارکف

در شهر لووف

 • دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین

در شهردانسک

 • دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

در شهر پولتاوا

 • دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

در شهر لوگانسک

 • دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

در شهر ایوانوفرانکو

 • دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین

در شهر وینیتسا

 • دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

در شهر چرنیگیو

 • دانشگاه پزشکی چرنیگیو

   

جهت درخواست پذیرش و ثبت نام آنلاین اینجا کلیک کنید

هزینه های زندگی در شهر کیف اوکراین و شهر های دیگر

 

هزینه های زندگی در شهر کیف به شرط زندگی در خوابگاه ماهیانه 350 دلار می باشد، این هزینه در شهر های دیگر حدود 20% کمتر از پایتخت میباشد.

دانشگاههای مهندسی اوکراین

دانشگاههای مهندسی اوکراین

دانشگاههای مهندسی اوکراین ، ایا قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای مهندسی اوکراین را دارید؟ باید گفت اوکراین دارای معتبرترین دانشگاههای مهندسی در دنیا می باشد که رنک خیلی از این دانشگاهها زیر رنک 500 جهانی میباشد ، میتوانید در سایت های ارزشیابی بین المللی رنکینگ های دانشگاههای مهندسی را مشاهده نمایید.

شرایط تحصیل در دانشگاههای مهندسی معتبر اوکراین

1.شرط سنی

جهت ورود به دانشگاههای مهندسی اولین شرط داشتن سن مناسب زیر 25 سال برای افراد دیپلمه و زیر 30 سال برای افراد دارای کارشناسی ارشد یا مقاطع بالاتر مباشد.

2.شرط معدل

دانشگاههای مهندسی دارای شرط معدل نمباشند و دانشجوی متقاضی میتواند با هر معدلی جهت تحصیل در رشته های مهندسی اقدام نماید.

3.شرط گذراندن دوره پاتفک

جهت ورود به دانشگاههای مهندسی چه به زبان انگلیسی و چه به زبان روسی ، دانشجوی متقاضی تحصیل در دانشگاههای مهندسی باید دوره پاتفک را بگذراند، بعد از قبول شدن در دوره پاتفک دانشجو متقاضی تحصیل در دانشگاههای مهندسی میتواند بدون امتحان ورودی به طور مستقیم به دانشگاه دلخواه خود ورود نماید.

در صورت داشتن نمره زبان انگلیسی داتشجو متقاضی میتواند بدون گذراندن دوره پاتفک به طور مستقیم به دانشگاه ورود نماید.

4.پرداخت شهریه و هزینه های مربوط به دانشگاه

شهریه دانشگاههای مهندسی به صورت سالیانه میباشد و دانشجو باید هر سال تحصیلی جدید شهریه خود را به دانشگاه پرداخت نماید، لازم به ذکر است شهریه های دانشگاههای مهندسی در سراسر اوکراین تقریبا به یک اندازه می باشد و در صورتی که سال بعد از ورود دانشجو شهریه دانشگاه افزایش پیدا کند شامل حال دانشجو نمیشود و متقاضی تا آخر دوره تحصیل خود شهریه ای که با آن به دانشگاه ورود کرده است را پرداخت می نماید.

 • مهندسی به زیان انگلیسی مقطع کارشناسی به غیر از رشته های تحریم 4000 دلار سالانه (دوره 4 ساله می باشد، به غیر از رشته معماری که 4/5 ساله میباشد)
 • کارشناسی ارشد مهندسی تمامی رشته به غیر از رشته های تحریم به زبان انگلیسی 3500 دلار سالانه (دوره ها یک و نیم ساله الی دو ساله میباشد)
 • دکتری به زبان انگلیسی در رشته های غیر تحریم (سالانه 4000 الی 6000 دلار دوره دو ساله الی 4 ساله میباشد)
 • مهندسی کارشناسی به غیر از رشته های تحریم به زبان روسی 3500 دلار
 • کارشناسی ارشد به غیر از رشته های تحریم به زبان روسی 3200 دلار سالانه
 • دکتری به زبان روسی به غیر از رشته های تحریم 2800 دلار سالانه
 • هرینه خوابگاه ماهیانه بین 80 الی 150 دلار می باشد.

 

رشته های تحریم در اوکراین که به ایرانی ها ارائه نمدهند

 • فیزیک اتمی در کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری
 • طراحی و ساخت موشک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری
 • هوافضا در مقطع دکتری
 • خلبانی شاخه جنگده های نظامی و انتظامی
 • مهندسی ژنتیک پیشرفته شاخه گیاهان در مقطع دکتری
 • نانو تکنولوژی در برخی گرایش ها مقطع دکتری

5.پرداخت بیمه درمانی

هزینه بیمه درمانی نظر به اینکه چه شرکتی را انتخاب می کنید قیمت آن بین سالانه 50 الی 200 دلار میباشد.

هزینه های زندگی در شهر کیف اوکراین و شهر های دیگر

هزینه های زندگی در شهر کیف به شرط زندگی در خوابگاه ماهیانه 350 دلار می باشد، این هزینه در شهر های دیگر حدود 20% کمتر از پایتخت میباشد.

بطور متوسط با نرخ تورم ایران و برابری واحد ریال ایران با گریونا اوکراین در سال 2017 -2018 سالانه 35 الی 40 میلیون تومان هزینه زندگی و تحصیل دانشجو میشود.

لیست دانشگاههای مهندسی اوکراین

 

 • دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو
 • دانشگاه هوا و فضای کیف
 • دانشگاه هوا و فضای خارکف
 • دانشگاه فنی و مهندسی کیف کاپیی
 • دانشگاه نفت و گاز ایوانوفرانکو
 • دانشگاه معماری کیف کیسی
 • دانشگاه اتومبیل خارکف
 • دانشگاه حمل و نقل دنیپروپتروفسک
 • دانشگاه دریانوردی ادسا
 • دانشگاه دریانوردی نیکولایو
 • دانشگاه فنی و مهندسی لوتسک
 • دانشگاه فنی و مهندسی وینیتسا
 • دانشگاه معدن دنیپروپتروفسک
 • دانشگاه معماری خارکف
 • دانشگاه مهندسی زاپاروژیه
 • دانشگاه تربیت بدنی لووف
 • دانشگاه ملی صنایع غذایی کیف
 • دانشگاه ملی ایوانو فرانکو شهر لووف
 • دانشگاه ملی دانتسک
 • دانشگاه صنایع غذایی ادسا
 • دانشگاه ملی دنیپروپتروسک
 • دانشگاه ملی سیمفروپل
 • دانشگاه ملی سومی
 • دانشگاه ملی اوژگورد
 • دانشگاه اقتصاد ترنوپل
 • دانشگاه ملی کارازینا خارکف
 • دانشگاه ملی کشاورزی کیف
 • دانشگاه کیف اسلاوییان
 • دانشگاه خرسون کشور
 • دانشگاه کیف اسلاوییان
 • دانشگاه ملی خمیلنیدسکی
 • دانشگاه کروک کیف
 • دانشگاه ملی کارپاتی
 • دانشگاه پلی تکنیک لووف
 • دانشکده آرشتکت
 • دانشگاه ملی پلی تکنیک دانتسک
 • دانشگاه پلی تکنیک ادسا
 • دانشگاه ملی پلی تکنیک ترنوپل
 • دانشگاه پلی تکنیک خارکف اوکراین
 • دانشکده تکنولوژی و مکانیک

لیست دانشگاههای اوکراین

لیست دانشگاههای اوکراین

 

KIEV

 • Higher education in Kyiv
  National University of Kyiv-Mohyla Academy in Kiev.
  Taras Shevchenko National University of Kyiv.
 • O. Bogomolets National Medical University
  Kiev Medical University of UAFM
  Academy of Advocacy of Ukraine
  Bogomolets National Medical University of Ukraine
  Borys Grinchenko Kyiv University
  Economics Education and Research Consortium
  International Christian University – Kiev
  International Institute of Business
  International Solomon University
  Interregional Academy of Personnel Management
  KROK University
  Kyiv International University
  Kiev Military Institute of Control and Signals
  Kyiv National Economic University
  Kyiv National Linguistic University
  Kyiv National University of Construction and Architecture (KNUCA)
  Kyiv National University of Technology and Design (KNUTD)
  Kyiv National University of Trade and Economics
  Kyiv School of Economics
  Kyiv Polytechnic Institute
  Kiev State Tchaikovsky Academy of Music
  Kyiv University for Market Relations
  The National Academy of Fine Arts and Architecture
  National Academy of Management
  National University of Defense of Ukraine
  National Aviation University
  National Pedagogical Dragomanov University
  National University of Kyiv-Mohyla Academy
  National University of Food Technologies
  National University of Theatre, Film and TV of Karpenko-Kary
  State University of Information and Communication Technologies
  Taras Shevchenko National University of Kyiv
  Open International University of Human Development “Ukraine”
  Wisconsin International University in Ukraine
  National University of Life and Environmental Sciences of Ukraine
  Ukraine Open University
  Kyiv National University of Culture and Arts

Kiev Oblast

 • Bila Tserkva National Agrarian University
  The Open International University of Human Development ‘Ukraine’

Volyn Oblast
Lutsk

Lesya Ukrainka Volyn National University

Lviv Oblast

 • Ivan Franko National University of Lviv
  Lviv Polytechnic
  Danylo Halytsky Lviv National Medical University

Lviv

 • Lviv National Agrarian University
  Army Academy of Hetman Petro Sahaydachnyy
  Danylo Halytsky Lviv National Medical University
  Institute of Physical Optics
  Lviv Commercial Academy
  Ivan Franko National University of Lviv
  Lviv Banking Institute of University of Banking (Kyiv)
  Lviv National Academy of Arts
  Lviv Polytechnic
  Lviv State University of Physical Culture
  Lviv Theological Seminary
  National Forestry and Wood Technology University of Ukraine
  Ukrainian Catholic University
  Ukrainian State Academy of Printing Technologies
  Lviv Conservatory
  Lviv National University of Veterinary Medicine and Biotechnologies

Drohobych

Drohobych State Pedagogical University of Ivan Franko

Mykolayiv Oblast

 • Admiral Makarov National University of Shipbuilding
 • Admiral Makarov National University of Shipbuilding
  Mykolayiv State Agrarian University
  Petro Mohyla Black Sea State University

Rivne

 • National University of Water Management and Nature Resources Use
  Rivne State Humanities University

Ostroh

National University Ostroh Academy

Sumy

 • Sumy State University
  Sumy State A.S. Makarenko Pedagogical University
  Ukrainian Academy of Banking of the National Bank of Ukraine
  Sumy National Agrarian University

Hlukhiv

Hlukhiv National Pedagogical University of Oleksandr Dovzhenko

Ternopil Oblast

 • Commercial College
  Halych Institute V.Chornovil Memorial
  Oblast State Music Institute Krushelnytska Memorial
  Professional Institute#1
  Professional Institute#4 M.Paraschuk Memorial
  Technical Institute#1
  Ternopil National Economic University
  Ternopil Volodymyr Hnatyuk National Pedagogical University
  Horbachevsky Ternopil State Medical University
  Ternopil State Ivan Pul’uj Technical University

Zakarpattia Oblast

 • Uzhhorod National University
  Uzhhorod
 • Uzhhorod National University
  Transcarpathian State University

Vinnytsia Oblast

 • National Pirogov Memorial Medical University
  Vinnytsia Institute of Economics and Social Sciences
  Vinnytsia National Technical University
  Vinnytsia State Agrarian University
  Vinnytsia State Pedagogical University of Mykhailo Kotsyubynsky

Zaporizhya Oblast

 • Zaporizhzhya National Technical University
  Zaporizhzhya National University
  Zaporizhia State Medical University
  Zaporizhzhya Institute of Economics and Information Technologies
  Classic Private University
  Zaporizhia State Engineer Academy
  Zaporizhia Bible College and Seminary

Zhytomyr Oblast

 • Zhytomyr State Technological University
  Zhytomyr State University of Ivan Franko

By area of vocational education

The following is a list of universities and other institutions of higher education affiliated with the Ministry of Education and Science of Ukraine,[1] sorted by area of vocational education rather than geographical location.

 • Agricultural chemistry and soil science
 • Kharkiv National Agrarian University
  National University of Water Management and Nature Resources

Agronomy

 • Belotserkovsky National Agrarian University
  Dnipropetrovsk State University of Agriculture and Economics
  Kharkiv National Agrarian University
  Kherson State Agrarian University
  Luhansk National Agrarian University
  Lviv National Agrarian University
  Mykolayiv State Agrarian University
  National Agriculture University of Ukraine
  Odessa State Agrarian University
  Podolski State Agricultural and Technical University
  Poltava State Agrarian Academy
  Taurian State Agrotechnological University
  Uman National University of Horticulture
  Sumy National Agrarian University
  Vinnitsa National Agrarian University
  Zhytomyr National Agro-Ecological University
 • Automobiles and automobile economy
 • Cherkasy National Technological University
  Chernihiv National University of Technology
  Dniprodzerzhynsk University
  Donbas National Academy of Civil Engineering and Architecture
  Donetsk Academy of Transport (private)
  Donetsk National Technical University
  East Ukrainian Volodymyr Dahl National University
  Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas
  Kharkiv National Automobile and Highway University
  Kharkiv Polytechnic Institute
  Kirovohrad National Technical University
  Kremenchuk University of Economics, Information Technologies and Education (private)
  Kremenchuk Mykhailo Ostrohradskyi National University
  Kryvyi Rih National University
  Lviv Polytechnic
  Lutsk National Technical University
  Mykolaiv Polytechnic
  National Academy of the State Border Guard Service of Ukraine
  National Academy of the National Guard of Ukraine
  National Mining University of Ukraine
  National Transport University
  National University of Water Management and Nature Resources
  Odessa National Polytechnic University
  Open International University of Human Development “Ukraine”
  Poltava National Technical University
  Prydniprovska State Academy of Civil Engineering and Architecture
  Vinnytsia National Technical University
  Zhytomir State University of Technology

Computer systems and networking

 • Cherkasy State Technological University
  Chernihiv National Technological University
  Chernivtsi University
  Dnipropetrovsk National University of Rail Transport
  Donetsk National Technical University
  East Ukrainian Volodymyr Dahl National University
  Galician Academy (private)
  International Humanitarian University
  Interregional Academy of Personnel Management (private)
  Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas
  Kharkiv National University of Radioelectronics
  Kharkiv Polytechnic Institute
  Kherson National Technical University
  Khmelnytskyi National University
  Kirovograd National Technical University
  Kremenchuk University
  Kryvyi Rih National University
  Kyiv Polytechnic Institute
  Lutsk National Technical University
  Lviv Polytechnic
  Mykolaiv Polytechnic
  National Aerospace University – Kharkov Aviation Institute
  National Aviation University
  National Mining University of Ukraine
  Odessa National Academy of Food Technologies
  Odessa National Polytechnic University
  Odessa University
  Oles Honchar Dnipropetrovsk National University
  Open International University of Human Development “Ukraine”
  Poltava National Technical University
  State University of Telecommunications
  Sukhomlinsky National University of Mykolaiv
  Tavrida National V.I. Vernadsky University
  Ternopil National Economic University
  University of Luhansk
  Uzhhorod National University
  Zaporizhzhya National Technical University
  Zaporozhye Institute of Economics and Information Technologies (private)

Crop protection

 • Kharkiv National Agrarian University
  Odessa State Agrarian University
  Sumy National Agrarian University
  Uman National University of Horticulture
  Zhytomyr National Agro-Ecological University

Municipal economy and construction

 • Donbas National Academy of Civil Engineering and Architecture
  Donbas State Technical University
  East Ukrainian Volodymyr Dahl National University
  Kharkiv National Academy of Municipal Economy
  Kryvyi Rih National University
  Kyiv National University of Construction and Architecture
  Lugansk State Institute of Housing and Construction
  Lutsk National Technical University
  Lviv Polytechnic
  National University of Water Management and Nature
  Odessa State Academy of Civil Engineering and Architecture
  Poltava National Technical University
  Uzhhorod National University
  Vinnytsia National Technical University
  Zaporozhye State Engineering Academy

Software engineering

 • Donetsk National Technical University
  Kharkiv National University of Radioelectronics
  Kharkiv Polytechnic Institute
  Kherson State University
  Kyiv Polytechnic Institute
  Luhansk National University
  Lviv Polytechnic
  Odessa National Polytechnic University
  “Strategy” Institute for Entrepreneurship
  Ternopil National Economic University
  Ternopil National Technical University
  Zaporizhzhya National University
  Zaporizhzhya National Technical University

Cherkasy Oblast

 • The Bohdan Khmelnytsky National University of Cherkasy
  Cherkasy State Technological University
  East European University of Economics and Management (private)
  Pavlo Tychyna Uman State Pedagogical University
  Uman National University Of Horticulture

Chernihiv Oblast

 • Chernihiv National Pedagogical University name after T. H. Shevchenko
  Chernihiv National University of Technology

Nizhyn

Nizhyn Pedagogical University

Simferopol

 • Crimea State Medical University
  Tavrida National V.I. Vernadsky University

Dnipropetrovsk Oblast

 • Alfred Nobel University
  Dnipropetrovsk Medical Institute of Traditional & Nontraditional Medicine
  Dnipropetrovsk National University of Rail Transport
  Dnipropetrovsk State Medical Academy
  Dnipropetrovsk State University of Internal Affairs
  National Metallurgical Academy of Ukraine
  National Mining University of Ukraine
  Oles Honchar Dnipro National University
  Prydniprovska State Academy of Civil Engineering and Architecture
  State Chemical Technology University of Ukraine

Kamianske

Dneprodzerzhinsk State Technical University

Kryvyi Rih

Kryvyi Rih University

Ivano Frank Oblast

 • Ivano-Frankivsk National Medical University
  Ivano-Frankivsk Professional Institute of service technologies specialization
  Ivano-Frankivsk Professional Institute of hotel management and tourism
  Ivano-Frankivsk State Music Institute Sichynsky Memorial
  Ivano-Frankivsk State College of technology and business
  Ivano-Frankivsk College of physical fitness
  Ivano-Frankivsk College of statistics
  Profession-technical College#1
  Prykarpattia School of Law of Lviv State University of internal affairs
  Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas
  Prykarpattian National University named after V. Stefanyk Memorial
  Halych Academy

Kirovohrad Oblast

 • Donetsk National Medical University
  Central Ukrainian Volodymyr Vynnychenko State Pedagogical University
  Central Ukrainian National Technical University (CNTU)

Kharkiv Oblast

 • N. Karazin Kharkiv National University
  Kharkiv Polytechnical Institute
 • Kozhedub_University_of_the_Air_Force
  Kharkiv National Agrarian University named after V.V. Dokuchaev
  Kharkiv National Medical University
  Kharkiv National University of Radioelectronics
  Kharkiv National University of Economics
  Kharkiv Polytechnic Institute
  Kharkiv State Academy of Culture
  Kharkiv State Academy of Design and Arts
  Kharkiv State Automobile-Highway Technical University
  Kharkiv State University of Culture named after Ivan Kotliarevsky
  National Aerospace University named after NE Zhukovsky
  National University “Yaroslav the Wise Law Academy of Ukraine”
  N. Karazin Kharkiv National University
  Kharkiv National Academy of Municipal Economy

Kherson Oblast

 • Kherson State University
  International University of Business and Law
  Kherson National Technical University

Khmelnytskyi Oblast

 • Kamyanets-Podilsky Ivan Ohienko National University
  Podilsky Technical University of Agrarian Science

Khmelnytskyi

 • Khmelnytskyi National University
  Khmelnytskyi University of Management and Law

Cherkasy Oblast

 • The Bohdan Khmelnytsky National University of Cherkasy
  Cherkasy State Technological University
  East European University of Economics and Management (private)
  Pavlo Tychyna Uman State Pedagogical University
  Uman National University Of Horticulture

Chernihiv Oblast

 • Chernihiv National Pedagogical University name after T. H. Shevchenko
  Chernihiv National University of Technology

Nizhyn

Nizhyn Pedagogical University

Chernivtsi Oblast

 • Chernivtsi University
  Bukovinian State Medical University

Sevastopol

 • Sevastopol National Technical University
  First Ukrainian maritime institute

Simferopol

 • Crimea State Medical University
  Tavrida National V.I. Vernadsky University

Dnipropetrovsk Oblast

 • Alfred Nobel University
  Dnipropetrovsk Medical Institute of Traditional & Nontraditional Medicine
  Dnipropetrovsk National University of Rail Transport
  Dnipropetrovsk State Medical Academy
  Dnipropetrovsk State University of Internal Affairs
  National Metallurgical Academy of Ukraine
  National Mining University of Ukraine
  Oles Honchar Dnipro National University
  Prydniprovska State Academy of Civil Engineering and Architecture
  State Chemical Technology University of Ukraine

Kamianske

Dneprodzerzhinsk State Technical University

Kryvyi Rih

Kryvyi Rih University

Ivano Frank Oblast

 • Ivano-Frankivsk National Medical University
  Ivano-Frankivsk Professional Institute of service technologies specialization
  Ivano-Frankivsk Professional Institute of hotel management and tourism
  Ivano-Frankivsk State Music Institute Sichynsky Memorial
  Ivano-Frankivsk State College of technology and business
  Ivano-Frankivsk College of physical fitness
  Ivano-Frankivsk College of statistics
  Profession-technical College#1
  Prykarpattia School of Law of Lviv State University of internal affairs
  Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas
  Prykarpattian National University named after V. Stefanyk Memorial
  Halych Academy

Kirovohrad Oblast

 • Donetsk National Medical University
  Central Ukrainian Volodymyr Vynnychenko State Pedagogical University
  Central Ukrainian National Technical University (CNTU)

Kharkiv Oblast

 • N. Karazin Kharkiv National University
  Kharkiv Polytechnical Institute
 • Kozhedub_University_of_the_Air_Force
  Kharkiv National Agrarian University named after V.V. Dokuchaev
  Kharkiv National Medical University
  Kharkiv National University of Radioelectronics
  Kharkiv National University of Economics
  Kharkiv Polytechnic Institute
  Kharkiv State Academy of Culture
  Kharkiv State Academy of Design and Arts
  Kharkiv State Automobile-Highway Technical University
  Kharkiv State University of Culture named after Ivan Kotliarevsky
  National Aerospace University named after NE Zhukovsky
  National University “Yaroslav the Wise Law Academy of Ukraine”
  N. Karazin Kharkiv National University
  Kharkiv National Academy of Municipal Economy

Kherson Oblast

 • Kherson State University
  International University of Business and Law
  Kherson National Technical University

Khmelnytskyi Oblast

 • Kamyanets-Podilsky Ivan Ohienko National University
  Podilsky Technical University of Agrarian Science

Khmelnytskyi

 • Khmelnytskyi National University
  Khmelnytskyi University of Management and Law

Odessa Oblast

 • National University Odesa Law Academy
  Odessa National Academy of Telecommunications
  Odessa National Academy of Food Technologies
  Odessa National Maritime Academy
  Odessa National Maritime University
  Odessa National Polytechnic University
  Odessa National University
  Odessa National Economics University
  Odessa National Medical University