سوئیس، سوئد، هلند2019-07-19T11:21:06+00:00

زندگی و تحصیل در سوئیس، سوئد، هلند

مشاوره تحصیلی ( دانشگاهی، مدرسه ای، آموزش زبان ) ، زندگی ، تحقیقاتی، پزشکی و ….. در سفر به سوئیس، سوئد، هلند

موسسه ایرانیان مقیم خارج از کشور با استفاده از افراد با تجربه و آگاه به مسایل این کشورها، آمادگی دارد تا در زمینه مهاجرت و تحصیل هموطنان را مورد مشاوره قرار دهد.، زندگی  و تحصیل و همچنین سایر موضوعات مربوط به کشور هایسوئیس، سوئد، هلند را از وکلای ما بپرسید.

علاقمندان جهت دریافت هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل نمایند.

info@iraniantop.com

تحصیل در سوئیس

مهاجرت و تحصیل در سوئیس

ایا قصد مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در سوئیس را دارید؟ چرا تحصیل در سوئیس ؟ایا از شرایطپذیرش در دانشگاه های سوئیس اطلاع دارید؟ایا از شرایط تحصیل در سوئیس اطلاع دارید؟ اگر شما به دنبال تحصیل در یک آموزشگاه عالی هستید دانشگاه های سوئیس میتواند انتخاب درستی باشد، برای کسانی که به دنبال گسترش افق های فرهنگی خود هستند، سوئیس می تواند انتخاب مناسبی به عنوان تحصیل در خارج از کشور باشد چهار زبان ملی  سوئیس آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی است و به همان اندازه از تنوع فرهنگی برخوردار است. سوئیس در غرب و مرکز اروپا، قرار دارد که توسط ایتالیا از سمت جنوب هم مرز، فرانسه به غرب، آلمان به شمال، و اتریش و لیختن اشتاین در شرق واقع شده است. سوئیس از ۲۶ استان ساخته شده و دارای سرمایه در برن است. زوریخ بزرگترین شهرستان در کشور است. اگر تمایل به اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در سوئیس دارید میتوانید با موسسه ما تماس بگیرید

ارز: فرانک سوئیس

جمعیت: ۸،۰۸۱،۰۰۰ (۲۰۱۳) بانک جهانی

زبان رسمی: فرانسوی، رومانش، آلمانی، ایتالیایی

دولت: جمهوری فدرال، دموکراسی مستقیم، فدراسیون،

 

مهد کودک:

بر خلاف مدرسه، برای شرکت در کودکستان بسته به منطقه مورد نیاز است. با این حال، حضور در مهد کودک بیشتر یک اجباری و بیشتر کودکان را به مهد کودک میفرستند تا آنها چگونه خواندن و نوشتن یاد بگیرند اما باید قابلیت های اجتماعی خود را توسعه دهند. کودکان در کودکستان برای یک سال یا دو سال شرکت می کنند. از آنجا که شروع مدرسه در سن هفت سالگی است کودکان را از سن پنج و شش سال به مهد کودک میفرستند.

مدارس:

در سوئیس، هر کودک باید حداقل در مدرسه ابتدایی شرکت کند. کشور سوئیس مدارس مختلف در سطوح مختلف دارد. از آنجا که استان مسئول نظام آموزشی هستند، نام، افراد، و سن شروع از دانش آموزان و مدت زمان قابل توجهی بین استان متفاوت است. بنابراین بقیه این سند در مورد چگونگی آن در کانتون زوریخ کار می کند، تمرکز دارد. خدمات آموزشی (مهد کودک ها، مدارس، دانشگاه ها)، آموزش و پرورش قابل توجهی بین بلوکها ممکن است متفاوت باشد. برای مثال، برخی استان شروع به آموزش زبان های خارجی برای اولین بار در کلاس چهارم میکنند، در حالی که دیگر استان ها در کلاس هفتم شروع می کنند. مدارس خصوصی معمولا گران هستند مدارس دولتی شامل “مهد کودک مدرسه ابتدایی)، سالن تربیت و دانشگاه ها است. بسیاری از شهرداری ها مهد کودک، ابتدایی و مدارس متوسطه ارائه میدهند.  حضور در مدرسه همه کودکان ساکن در سوئیس  از سن شش تا ۱۵ سال معمولا بسته به ایالت الزامی است.

مدرسه محلی سوئیس و یا مدرسه بین المللی خصوصی؟

اگر شما قصد اقامت بلند مدت در سوئیس  را دارید و اگر کودک  دارید فرستادن فرزند خود به مدرسه دولتی محلی امکان پذیر است. در مرحله اول، آموزش و پرورش در سوئیس رایگان است، اگر کودک شما نمی تواند به مدرسه برود به طور کلی حمل و نقل عمومی رایگان است. در مرحله دوم، زبان فرزند خود را را انتخاب کنید ادغام یکنواخت فرهنگ سوئیس، که می تواند انزوا در مدرسه خود را کاهش دهد. آموزش چند زبان است، که می تواند مزایای شناختی و آینده شغلی به کودکان  ارائه دهد.

مدارس خصوصی در سوئیس:

تنها حدود ۵ درصد از کودکان سوئیس و جوانان در سوئیس در بسیاری از مدارس خصوصی تحصیل میکنند. بیشترین تعداد از دانش آموزان خارجی هستند. مدارس خصوصی از نظر درسی و ارائه امکانات متفاوت است هزینه های  مدارس در سوئیس و گران ترین مدرسه شبانه روزی در جهان، که دارای شهریه در حدود ۱۱۱،۰۰۰ یورو در سال برای برخی از دانش آموزان تنظیم شده است. مدارس خصوصی معمولا اندازه کلاس کوچکتر (به عنوان مثال، ۱۳ به ۱ دانش آموز / نسبت معلم یا کمتر)، امکانات بهتر و معمولا یک محیط چند فرهنگی بیش از مدارس دولتی است. مدارس خصوصی ممکن است مانند مدارس دولتی روزانه یا شبانه روزی باشند مدارس خصوصی هنوز هم تابع قانون استانی هستند، برنامه درسی در مدارس خصوصی سوئیس میتوانند دیپلم بین المللی ارائه دهند. هزینه از مدرسه به مدرسه متفاوت است اما به طور کلی بالا می باشد. به عنوان مثال، ۲۰۱۵/۱۶ هزینه عمومی شهریه سالانه برای یک مدرسه بین المللی در زوریخ CHF 60600 (بیش از ۵۸،۰۰۰ EUR) برای یک دانش آموز در سال ۰۹/۱۲ است. این فقط برای شهریه است  شما می توانید انتظار به پرداخت اضافی برای هر چیز دیگری، از جمله هزینه های امتحان داشته باشید. شما ممکن است بخواهید به بررسی امکان کمک هزینه آموزش و پرورش با کارفرما یاکمک هزینه تحصیلی با مدرسه اقدام نمایید.

مدرسه ابتدایی:

به “Volksschule” مدرسه ابتدایی برای همه کودکان سوئیس الزامی است. آنها یا باید مدرسه عمومی شرکت کنند و یا باید به یک مدرسه خصوصی بروید. مدرسه ابتدایی هفت و هشت سال به طول می انجامد، اما معمولا نه سال است. معمولا، حداقل دو معلم برای هر کلاس وجود دارد معلمان دیگر برای برخی از افراد خاص مانند بدنسازی، دوزندگی، پخت و پز و غیره وجود دارد.

 

دانشگاه:

برای اینکه قادر به شرکت در دانشگاه باشید، دانش آموز باید یک “سالن تربیت بدنی” به پایان رسانده باشد و مدرک فارغ التحصیلی این مقطع در یک دانشگاه معمولا چهار سال و نیم طول می کشد.

در سوئیس دانشگاه عمومی و تعدادی از دانشگاه های علوم کاربردی و دانشگاه پژوهش وجود دارد. دانشگاه سوئیس توسط دولت حمایت و برای اتباع هزینه کم است. در بسیاری از موسسات برای دانشجویان خارجی ، هزینه ها همان و یا تنها یک حق بیمه کوچک وجود دارد، دانش آموزان از خارج از کشور و کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه در سوئیس را دارند جذب مینماید، ۲۱٪ دانشجویان بین المللی در موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ تحصیل مینمایند. سوئیس دارای بالاترین رتبه دانشگاه در قاره اروپا است.تعداد دوره های موجود در سطح کارشناسی به زبان انگلیسی است به آرامی در حال رشد است، با این حال، به خصوص در دانشگاه های علوم نمرات دانشگاه بسته به عوامل خاص دارد. برخی رتبه بندی تنها در کیفیت پژوهش در دانشگاه بستگی دارد در حالی که دیگران تمرکز بیشتر بر روی کیفیت آموزش دارند. دانش آموزان آینده نگر باید به طور انحصاری در رتبه بندی دانشگاه های برتر تکیه کنند و باید سایر عوامل مرتبط مانند فرصت های کارآموزی، زبان آموزش و یا محل تحصیل در نظر بگیرند.

دانشگاه برتر در سوئیس رتبه نهم

کشف دانشگاه برتر در سوئیس و پیدا کردن بهترین گزینه برای تحصیل خود در سوئیس بستگی به رتبه بندی دانشگاه ها و کمک به دانش آموزان و محققان و مقایسه کیفیت مؤسسات آموزش عالی به شناسایی بهترین دانشگاه در سراسر جهان بستگی دارد. رتبه دانشگاه به نمرات بالا در شاخص هایی مانند محیط یادگیری، نفوذ در مقالات علمی، انواع برنامه، تمرکز بین المللی، ارتباط دارد.

دانشگاه در سوئیس

دانش آموزان باید با اداره ثبت ساکنان محلی خود را ظرف مدت ۱۴ روز از ورود ثبت نام کنید. برای ثبت نام، دانش آموزان نیاز به اثبات هویت و آدرس همراه با شواهد از منابع مالی کافی و ثبت نام در دانشگاه    متقاضیان علاقه مند به تحصیل در یک دانشگاه سوئیس باید به طور مستقیم به موسسه از انتخاب خود اعمال می شود. مهلت برای ورود بین موسسات متفاوت است، اما به عنوان یک قاعده کلی شما نیاز به اعمال در بهار برای دوره در آغاز پاییز  در بسیاری از دانشگاه به طور کلی، شهریه سالانه برای دانشجویان بین المللی است بین £ ۶۵۰ و ۱۰۰۰ £، با چند استثنا  دانشگاه ایتالیایی سوئیس، به عنوان مثال، به اتهام هزینه بسیار بالاتر در حدود ۲۶۰۰ £ در سال است.دانش آموزان بریتانیا۱۵ ساعت در هفته در کنار تحصیل خود مجاز به کار بدون اخذ مجوز هستند.  برخی از بورس های تحصیلی برای دانشجویان خارجی وجود دارد  با سفارت سوئیس محلی خود را در وهله اول بررسی کنید. زوریخ به عنوان گران ترین شهر در جهان، با ژنو در جایگاه سوم معرفی شده است.

برای همه دانش آموزان که قصد اقامت در سوئیس دارند برای بیش از سه ماه بیمه درمانی اجباری است، اما برای دانش آموزان اتحادیه اروپا مراقبت های اولیه پزشکی با استفاده از کارت بیمه درمانی اروپا در دسترس است  سوئیس یک کشور بسیار امن برای زندگی در نظر گرفته شده  و جرم و جنایت خشونت آمیز در سوئیس نادر است. اگر چه جنایات تفنگ پایین است، سوئیس یکی از بالاترین نرخ سرانه مالکیت اسلحه در جهان دارد. شهریه برای حضور در یک دانشگاه یا کالج سوئیس بین سال های ۲۰۰۰ فرانک سوئیس متفاوت تا ۸۰۰۰ فرانک سوئیس، بیشتر بستگی به دانشگاه و رشته تحصیلی دارد.

رتبه در دانشگاه سوئیس:

دانشگاه زوریخ:

دانشگاه زوریخ در سال ۱۸۵۵ تاسیس شد، موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در حال حاضر در جهان رتبه ۸ قرار دارد. بالاترین رتبه دانشگاه اروپایی در رتبه جهانی ۱۰ قرار دارد. تدریس در مقطع کارشناسی عمدتا به زبان آلمانی است در حالی که دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است.

دانشگاه دانشگاه زوریخ بزرگترین دانشگاه در سوئیس برای تحصیل است.در حال حاضر در جهان رتبه ۸۰ قرار گرفت، آموزش و پژوهش در زوریخ با امکانات در سراسر شهرستان زوریخ گسترش یافته است.

دانشگاه ژنو:

دانشگاه ژنو در سال ۱۵۵۹ تاسیس شد زوریخ و ژنو هر دو از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه در سوئیس هستند . آموزش در سطح ارشناسی که عمدتا به زبان فرانسه است در حالی که بسیاری از دوره های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی است همچنین در میان دانشگاه های برتر جهان قرار می گیرد دانشگاه لوزان، دانشگاه بازل، دانشگاه برن و دانشگاه سنت گالن به سه نفر اول همه در درون ۲۰۰ بالای جهانی هستند، در حالی که در دانشگاه سنت گالن از مشترک ۳۲۹ به ۲۸۸ در سال جاری مشترک صعود کرد.این مقاله لیستی دانشگاه در سوئیس قانون سوئیس دانشگاه تامین مالی عمومی، کنفرانس دانشگاه سوئیس و بدن مجوز رسمی آن به رسمیت می شناسد ۱۲ دانشگاه سوئیس ۱۰ دانشگاه استانی و ۲ موسسه فدرال تکنولوژی و تعدادی از دانشگاههای دولتی سوئیس علوم کاربردی و موسسات آموزش دیگر، به عنوان موسسات آموزش عالی است.

آموزش عالی در سوئیس:

سه مقطع علمی عمومی در سوئیس وجود دارد: کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا است. ممکن است برای به دست آوردن دیپلم، همچنین به مدرک کارشناسی ارشد اکثر دانش آموزان  برای کسب مجوز و دیپلم چهار تا پنج سال به طول می انجامد علاوه بر این، همه دانش آموزان نیاز به ارائه تمکن مالی برای تحصیل در کالج یا دانشگاه های سوئیس دارند. علاوه بر داشتن نمرات عالی، دانش آموزان باید دانش کافی زبان  قبل از ورود به دانشگاه را داشته باشند.پس از ورود به سوئیس، دانش آموزان باید برای دریافت اجازه اقامت به اداره پلیس محلی سوئیس مراجعه کنند. آنها نیاز به ارائه گذرنامه معتبر، نامه پذیرش از دانشگاه و بیانیه بانک یا سند دیگر دارند برای دریافت اجازه ی اقامت و تمدید در هر سال  نیازبه حضور در یک موسسه آموزش عالی در سوئیس است.

کارشناسی:

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی، ایتالیایی و فرانسه تدریس میشود. کارشناسی علوم (کارشناسی) یک نوع از تحصیل در رشته کارشناسی اولین مدرک دانشگاهی است که در یک دانشگاه یا دیگر موسسات آموزش عالی میشود به دست آورد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته معمولا سه تا چهار سال است. به طور عمده به دانشجویان دانشگاه در زمینه های علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم کسب و کار، علوم مهندسی، ریاضیات و انفورماتیک تعلق می گیرد.

ارشد:

مقطع ارشد یک و نیم یا دو سال به طول می انجامد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی شایع تر است. برخی از زمینه های مشترک مطالعه برای کارشناسی ارشد در سوئیس شامل امور بین المللی، اقتصاد، مهندسی، علوم کامپیوتر، مالی، ارتباطات، و کسب و کار بین المللی است.

دکتری:

پس از اتمام موفقیت آمیز در مقطع ارشد از استادان دانشگاه، می توان برای شروع کار بر روی پایان نامه به منظور تحصیل در مقطع دکتری اقدام نمایند که به مدت سه تا چهار سال طول می کشد.بررسی مدارک در مقطع دکتری از اول فوریه شروع می شود و تا ۱۵ فوریه به طول می انجامد.ممکن است مدرک تحصیلی شما از دانشگاه با رتبه بالا باشد ولی بعد از بررسی مدارک برای دکتری نتوانید پذیرش را از دانشگاه دریافت کنید.در رشته های کامپیوتر، برق و مکانیک بیشترین داوطلب را دارد و در نتیجه پروسه ی طولانی ترین نسبت به بقیه رشته ها را خواهند داشت .به اشخاصی که موفق به اخذ پذیرش درمقطع دکتری در دانشگاه سوئیس می شوند، یک فرصت ۱ ساله داده میشود تا استاد مرتبط با زمینه های تحقیقاتی پیدا نماید درغیر اینصورت پس از گذشت ۱۲ ماه باید شخص متقاضی دوباره پروسه ی  اپلای را دوباره انجام دهد.نظر نهایی استاد پس از مصاحبه تلفنی یا مصاحبه ویدیویی یا حضوری در سوئیس اعلام میشود.

دانشگاه های سوئیس

دانشگاه بازل (بازل)، آلمانی زبان

دانشگاه برن (برن)، آلمانی / انگلیسی زبان

دانشگاه فریبورگ (فریبورگ)، فرانسوی / آلمانی زبان

دانشگاه ژنو (ژنو)، فرانسوی زبان

دانشگاه نوشاتل (نوشاتل)، فرانسوی زبان

دانشگاه لوزان (لوزان)، فرانسوی زبان

دانشگاه لوسرن (لوسرن)، آلمانی / انگلیسی زبان

دانشگاه لوگانو (لوگانو)، ایتالیایی / انگلیسی زبان

دانشگاه سنت گالن (HSG) (سنت گالن)، آلمانی / انگلیسی زبان

دانشگاه زوریخ (زوریخ)، آلمانی / انگلیسی زبان

موسسه تکنولوژی فدرال سوئیس در لوزان (EPFL) (لوزان)، فرانسوی / انگلیسی زبان

موسسه سوئیس فدرال تکنولوژی زوریخ (ETH) (زوریخ)، آلمانی / انگلیسی زبان

دانشگاه محبوب در سوئیس عبارتند از:

) دانشگاه برن (زبان عمدتا آلمانی

) دانشگاه ژنو (زبان عمدتا فرانسوی

) دانشگاه لوزان (فرانسوی زبان

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا اطلاعات کامل و جامع در خصوص مهاجرت به سوئیس و تحصیل در سوئیس و اخذ پذیرش تحصیلی در سوئیس در مقاطع مختلف به اطلاع شما عزیزان برسانیم اگر تمایل به اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کشور سوئیس دارید با موسسه ما تماس بگیرید.

 

اقامت از طریق کار در سوئیس

اقامت از طریق کار در سوئیس

اقامت از طریق کار در سوئیس  دارای شرایطی است که به آن در اینجا میپردازیم ، آیا قصد کسب اقامت از طریق کار در سوئیس را دارید ؟ آیا از طریق کار در سوئیس امکان اقامت وجود دارد ؟ راه های اقامت در سوئیس در چه عنواینی وجود دارد

در کشور سوئیس بر اساس تنظیم قانون در سال ۱۹۹۸ میلادی ، بنا شد که اجازه کار و اقامت کاری بر اساس یک سیستم اولویت دوگانه برای اجازه کار حکم فرما گردد. لذا بر اساس این قانون اولویت کاری با شهروندان عضو اتحادیه اروپا می باشد و  سپس پذیرش و صدور مجوز محدودتر برای سایر افراد در خارج از حوزه اتحادیه اروپا .

اجازه کار اروپا عموما با اجازه اقامت در اروپا برابر می باشد . و این اقامت در انواع مختلف می باشد که بر اساس نوع کشور و ملیت ، نوع قرارداد کار ، صنعت  که شما در آن مشغول به فعالیت می باشید و بازه تقاضا در کشور سوئیس متفاوت خواهد بود .

اجازه اقامت از طریق کار برای شهروندان اروپایی :

از سال ۲۰۰۲ در کشور سوئیس یک توافق نامه دو جانبه فی ما بین سوئیس و اتحادیه اورپا منعقد شد . که بر آن اساس مقرر شد ، ورود آسان و اقامت راحت و اشتغال در سوئیس برای اتباع اتحادیه اروپا و شهروندان تبعه نروژ ، کشور ایسلند ، اعضای اتحادیه تجارت آزاد اروپا به صورت کامل و برای کشور لیختن اشتاین  به صورت مشروط فراهم شد .

حقوق تبیین شده برای اعضای اتحادیه اروپا :

*انتخاب آزاد محل اقامت و اشتغال در بین کانتون ( آزادی در تحرکات جغرافیایی )

*حق انتخاب شغل ، تغییر شغل ، تغییر کارفرما ( آزادی تحرکات شغلی )

*حق ورود د اقامت اعضاء خانواده در سوئیس

*حق کار و انتخاب کارفرما در سوئیس برای اعضاء خانواده

به صورت کلی برای شهروندان اتحادیه اروپا حق اقامت و اشتغال به صورت آزادی و با سهولت فراهم می باشد . لذا این توافق نامه دو طرفه می باشد و شهروندان تبعه سوئیس امکان اقامت و اجازه کار در کشور های اتحادیه اروپا را خواهند داشت . لذا با توجه به مطالب فوق الذکر برای این امکان از تاریخ ۳۱ می سال ۲۰۰۷  ظرفیت کلی سهمیه تعیین شد . که بر این اساس مقرر شد تا حداکثر ۱۵٫۰۰۰ اجازه اقامت طولانی مدت و تعداد ۱۱۵٫۵۰۰ اجازه اقامت کوتاه مدت به افراد حوزه اتحادیه اروپا تخصیص شود .

در تاریخ ژوئن سال ۲۰۰۹ میلادی مصوب شد تا در قوانین سوئیس در زمینه اجازه اقامت و اجازه کار برای شهروندان تغییر حاصل نماید. از این جهت در ژوئن سال ۲۰۱۴ طرحی تببین شد که بر آن اساس توافق نامه ای بین اتحادیه اروپا و سوئیس امضاء شد که رفت و آمد و آزادی رفت و آمد بین اتحادیه اروپا و سوئیس به وجود آید .

جستجوی کار :

برای مدت سه ماه برای افرادی که شهروند اتحادیه اروپا می باشند اجازه خواهند داد تا در خاک کشور سوئیس ورود نمایند و جویای کار شوند . لذا در صورتی که جستجوی کار شما بیش از مدت ۳ ماه به طول می انجامد نیاز به اجازه جستجوی کار و اقامت بیش از ۳ ماه را خواهید داشت . لازم به ذکر است که  این اجازه خارج از سهمیه اعلام شده برای اقامت های کوتاه مدت و بلند مدت می باشد . و به هیچ عنوان شامل حال بیمه تأمین اجتماعی نمی شود

تحصیل در هلند

محتوا

تحصیل در سوئد

محتوا