چین2019-07-19T11:19:24+00:00
دکتر ایزدی. چین
دکتر ایزدی. چین

زندگی ، تحصیل و تجارت در چین

مشاوره تحصیلی ( دانشگاهی، مدرسه ای، آموزش زبان ) ، زندگی ، تجارت و ….. در سفر به چین

موسسه ایرانیان مقیم خارج از کشور ضمن هماهنگی با نماینده موسسه در کشور چین ( دکتر ایزدی) در خصوص سفر به این کشور، تحصیل، آموزش زبان در محل ، تجارت و …. همچنین سایر موضوعات مربوط به کشور چین، آمادگی دارد تا با ارائه انواع مشاوره در زمینه های فوق ، علاقمندان به تجارت و تحصیل را مساعدت نماید.

علاقمندان جهت دریافت هرگونه مشاوره با ما تماس حاصل نمایند.

info@iraniantop.com

تحصیل در چین

تحصیل در چین

بی شک تحصیل در کشور چین یکی از برترین فرصت های تحصیلی موجود در دنیا میباشد. آیا میدانید برای تحصیل در چین نیازبه مدرک زبان انگلیسی ندارید؟

آیا میدانید در دانشگاههای چین میتوانید به چینی یا انگلیسی تحصیل کنید.

چین کشوری در شرق آسیا با یک میلیارد دویست و هشتادمیلیون جمعیت است.مردمان چین از نژاد زرد پوستان وبه زبان ماندارین سخن میگویند.این زبان،زبان ۲۰درصدمردم دنیاست.چین با ژاپن،فیلیپین ،کره جنوبی ،مالزی ،بروئنی ،اندونزی مرز آبی دارد وبا مغولستان ،کره جنوبی ،قزاقستان ،قرقیزستان، روسیه ،تاجیکستان ،هند ،افغانستان ،پاکستان ،نپال، برمه ،بوتان ،لائوس و ویتنام دارای مرز خاکی است. چین دارای تنوع فرهنگی وآب وهوای است که برای دانشجویان خارجی بسیار جذاب است.از جمله جاذبه های دیدنی در کشور چین را میتوان از دیوار چین نام برد. این دیوار در اصل در قرن ۵ قبل میلاد مسیح به عنوان یک دیوار دفاعی و محافظت منطقه از حمله کشورهای شمالی ساخته شده است و در تاریخ به عنوان یک واقعه ارزشمند و مهم به ثبت رسیده است.

چین سریعترین کشور در رشد اقتصادی میباشد وعضو دائم شورای امنیت سازمان ملل است. از انجایی که قوانین مهاجرت نیز در این کشور نسبت به سالهای گذشته از انعطاف بیشتری بهره مند شده است بنابراین مردم بیشتری می توانند چهت تحصیل  در چین و یا کار به این کشور مهاجرت کنند.

یکی از مهم ترین ارکان پیشرفت هر جامعه، نظام آموزشی آن جامعه است و تجربه نشان داده که چگونگی  وضعیت آموزشی در کشورهای  مختلف، در مسیر رشد و یا سقوط هر کشور درطول حیات تاریخی آن، نقش بسزایی داشته است.کشور چین نیز از جمله کشورهایی است که بهیته سازی نظام اموزشی جامعه خود رادر اولویت قرار داده است.

دانشگاههای مدرن چین از قرن ۱۹،۲۰آغاز به کار شدن اما سابقه آموزش درچین به قرن ۷برمیگردد. تحصیل درچین دارای مزایای است من جمله نسبت به کشورهای غربی هزینه کمی برای دانشجویانی که درچین تحصیل می کند را دارد و فارغ التحصیلان در کشور چین شانس فعالیت دربهترین کمپانی های دنیا را دارند چون مدرک دانشجویان خارجی که از دانشگاههای ممتاز در چین فارغ التحصیل میگردند.نه تنها در کشور چین  از مزایای فراوانی برخوردار میگردند بلکه دارای اعتبارجهانی در سرتاسر دنیا و همچنین مورد تائید وزارت علوم ایران است.

اشخاصی که قصد تحصیل درچین را دارند باید بدانند در دانشگاههای چین به دو زبان چینی و انگلیسی تدریس میشود،کسانی که مایل هستند تحصیلات خود  رابه زبان انگلیسی بگذرانند جهت اخذ ویزا از سفارت و پذیرش از دانشگاههای کشور چین نیازی  به ارائه مدرک زبان ندارند و در دانشگاه میتوانند کورس های زبان انگلیسی  را بگذرانند. که این مهم بکی از عوامل جذب و علاقه دانشجویان خارجی جهت تحصیل در چین محسوب میگردد.

دانشگاهها در چین دو نوع هستند. دانشگاههای که هزینه دارند که مربوط به پزشکی ،حقوق، مهندسی  میباشد.و دانشگاههای که خدمات بورس  را برای دانشجویان خود ارائه می دارند که در تمام مقاطع حتی کارشناسی امکانپذیر است. اما اشخاصی که مایل به دریافت بورس از دانشگاههای چین میباشند. بایستی علاوه بر ارائه رزومه قوی دارای حداقل نمره آیلتس ۶ باشند.  هزینه تحصیل درچین در دوره زبان انگلیسی از ۶ماه تا۱سال حدود ۱۰میلیون است.

مدت زمان تحصیل درچین در مقطع کارشناسی ۳تا۴سال در کارشناسی ارشد۱تا۲سال ودر دکترا۳تا۴سال.میباشد. در مقطع دکترا شرایط به این گونه است که فرد باید معدل بالای ۱۵و آیلتس۵/۵و پروپوزال ارائه دهد .البته اگر به زبان چینی درس بخوانید مقطع دکترارایگان است درغیراین صورت سالیانه ۱۰تا۱۵میلیون تومان هزینه تحصیل میباشد.

هزینه زندگی  در چین بسته به شهرهای مختلف و نوع زندگی افراد متفاوت است.معمولا متوسط هزینه ها در هر ماه بین ۵/۱تا۵/۴ میلیون متغیر است.

اگر تصمیم دارید در رشته پزشکی در چین تحصیل کنید باید بدانید دوره تحصیل ۶ ساله است که ۴سال آن انگلیسی و ۲سال آخر آن به زبان چینی میباشد زیرا باید در بیمارستانهای آنجادوره های بالینی را بگذرانید.و خوشبختانه نیازی به ارائه مدرک ایلتس ندارید.

هزینه تحصیل درچین در رشته های پزشکی ۱۵میلیون در سال میباشد.یکی از بهترین دانشگاههای چین در پزشکی دانشگاه زیجیانگ است که دارای رنکینگ۱۶۵ دنیا و۶۵آسیا برای ورود به این دانشگاه دیپلم ریاضی یاتجربی معدل بالا وسن ۱۷تا۳۰سال نیاز است دراین دانشگاه مدرک زبان نیاز نیست اما شخص متعهد میشود تاقبل ورود به دانشگاه مسلط به انگلیسی شود و در هر ترم ۴واحد زبان چینی میخوانید.

اشخاصی که قصد تحصیل در چین را دارند باید بدانند اجازه کار ندارند.

شایان ذکراست که تحصیل در چین دارای محدودیت سنی است. در مقطع کارشناسی تا ۲۵ سال در کارشناسی ارشد تا۳۵ و در دکترا تا۴۰سال برای تحصیل د ر چین پذیرش میشوند .

از شهرهای دانشجوی چین میتوان به پکن شانگهای و شیان اشاره کرد. از جمله دانشگاههای برتر چین عبارت است از:

۱_ Nanjing university

 

۲_ university of science and technology of chin

۳_ Fudan university

۴_ Tsinghua university

۵_ Peking university

تکنولوژی آموزشی از جمله شاخص های مهم مدرن سازی آموزش درکشور چین محسوب میگردد.

طی ۲۰ سال اخیر با اعمال اصلاحات و اتخاذ سیاستهای دولت  چین  در جهت باز کردن درها به خارج سران دولت چین  توجه  عمده ای  بر تکنولوژی  آموزشی  داشته اند. در مجموع میتوان نتیجه گرفت چین میتواند مقصد خوبی برای مهاجرت تحصیلی باشد.  دوستان عزیز امید است که بتوانید پاسخ سوالات خود را در امر مهاجرت تحصیلی به چین را تا حدودی یافته باشید. چنانچه مایلید جهت تحصیل در چین اقدام نمایید فرصت را از دست ندهید..